Верховний суд скасував 471 мільйонів штрафу арбітражному керуючому, який задешево продав майно

Верховний суд скасував вирок в частині вирішення цивільного позову ВАТ «Бурова компанія «Букрос» і призначив новий розгляд у суді першої інстанції в порядку цивільного судочинства.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 26 лютого.

У 2015 році Київський райсуд Полтави визнав арбітражного керуючого винним за ч.3 ст.365-2 ККУ у зловживанні повноважень з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки. У 2013 арбітражний керуючий ВАТ «Бурова компанія «Букрос» продав 12 свердловин ТОВ «Інвест-Нафтогазвидобування» за 852 тис. грн, тобто за ціною що була нижчою за мінімальну ринкову на 471,4 млн грн. Суд призначив штраф у розмірі майнової шкоди, що стягується на користь «Бурової компанії Букрос», з конфіскацією всього майна обвинуваченого. Апеляційний суд у 2019 році вирок залишив без змін.

Засуджений на допиті в суді вину не заперечував, але не погоджувався із штрафом. Ще у 2013 році господарський суд визнав недійсним договір купівлі-продажу нафтогазових свердловин. Адвокат доводив, що право власності на свердловини не змінювалося і вони належать компанії «Букрос», про що свідчать записи у реєстрі. Верховний суд погодився, що таким чином шкоду підприємство відшкодовано.

Верховний суд скасував вирок в частині вирішення цивільного позову і тепер це питання буде заново розглядатися в порядку цивільного судочинства.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *