Відповідальність за підробку документів під час воєнного стану: юридичний аналіз

Відповідальність за підробку документів під час воєнного стану: юридичний аналіз

Під час воєнного стану поширеними стали випадки підробки документів. Часто це роблять з метою ухилення від призову на військову службу або незаконного перетину державного кордону.

В інтернеті можна знайти безліч сервісів з купівлі таких документів, проте варто памʼятати, що всі отримані таким чином документи є підробленими. Яка відповідальність за підробку документів під час воєнного стану – читайте в матеріалі. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ФАКТИ ICTV».

Відповідальність за підробку документів під час воєнного стану: що відомо

Підробка тимчасового посвідчення або висновку ВЛК підпадають під ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України. Такі дії караються штрафом до 17 000 грн, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Якщо людина намагається використати підроблений документ задля ухилення від призову на військову службу або перетину кордону, відповідальність може наставати за ч. 4 ст. 358 КК, що карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Юрист та адвокат Ростислав Кравець зазначає, що коли людина використовує підроблений документ, то органи національної поліції вважають це фактичною співучастю. Якщо особа надавала дані та інформацію про себе, і це все доведуть органи, то це буде співучістю у підробленні документів або використання завідомо підробленого документа.

За словами юриста, йдеться не про тих осіб, які підроблювали, а про тих, які використовували ці документи.

Думаю, що в суді без їхнього сердечного зізнання все це буде важко довести. Адже часто такою інформацією обмінюються через месенджери. Тільки якщо особа сама зізнається в цій ситуації, тоді можна говорити, що вона була співучасником і може суто теоретично нести якусь відповідальність за цю історію.
Кого саме можуть притягувати до відповідальності за підробку документів

Ростислав Кравець стверджує, що особи, які підробляли документи, будуть нести відповідальність за те, що вони робили. Однак що стосується осіб, які користувалися цими документами, то їх буде вкрай важко притягнути до відповідальності.

Наприклад, махінації із ВЛК. Тут будуть нести відповідальність лікарі. Також підробляють Дію, посвідчення водія, закордонні паспорти.

Не має значення, у воєнний час ці документи підроблялися чи у мирний — це буде розглядатися або як підробка документів, або як використання підроблених документів. За це встановлюють кримінальну відповідальність (покарання залежить від обставин та індивідуальних випадків).

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *