Відсотки за валютними вкладами можуть знизитися до нуля

Цього року депозити в доларах та євро принесуть українцям не більше 1-1,5% річних.

«У 2020 році клієнти можуть розраховувати на депозити під 1-2% у доларах і під 1% в євро», – спрогнозував перший заступник голови правління Індустріалбанку Михайло Довбенко.

Заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов вважає, що вже в середині літа буде складно знайти банк, який запропонує більше 1% за вкладами у валюті.

Директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олег Кляпко прогнозує зниження майже до нуля ставок за вкладами в євро.

Начальник департаменту роздрібного бізнесу банку «Глобус» Дмитро Замотаєв попереджає, що від’ємної доходності за валютними вкладами, як це популярно в Європі, в Україні не буде.

«В деяких банках була така ініціатива. Але цей продукт провалився: банкіри стикнулися з реаліями ринку та менталітету. Зараз ці банки залучають валюту під 0,01%. Валюта їм в принципі не потрібна: вони можуть її залучити у материнської структуру на таких умовах», – пояснив він.

Проте Олег Кляпко вважає, що відсоткові ставки можуть бути вищими за умови розвитку економіки, коли банкам необхідно буде кредитувати експортерів у валюті.

«Якщо експортери збільшуватимуть бізнес, то їм необхідна буде валюта у вигляді кредитів. Якщо населення не розміщуватиме валюту під 1-1,5%, то банки змушені будуть підвищувати ставки», – пояснив Олег Кляпко.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *