Вища рада правосуддя вимагає притягнути до відповідальності двох адвокатів

23 травня 2019 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвокатів Олександа Шадріна та Ірини Кузіної за повідомленням судді Фастівського міськрайонного суду Київської області Галини Соловей про втручання в її професійну діяльність.

У провадженні судді перебувало клопотання слідчого про продовження тримання під вартою підозрюваного у рамках кримінального провадження від 13 березня 2018 року за частиною п’ятою статті 27 (види співучасників), підпунктами 11, 12 частини другої статті 115 (умисне вбивство, вчинене на замовлення; за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Адвокати не приходили на судове засідання, заявляли відводи учасникам судового розгляду, неодноразово викликали швидку медичну допомогу для підозрюваного та залучили ще одного захисника, яка вимагала надання додаткового часу для спілкування з підозрюваним та для ознайомлення з матеріалами клопотання.

У ВРП нагадали, згідно зі статтею 7 Правил адвокатської етики у своїй професійній діяльності адвокат зобов’язаний використовувати всі свої знання та професійну майстерність для належного захисту й представництва прав та законних інтересів клієнта, дотримуючись чинного законодавства України, сприяти утвердженню та практичній реалізації принципів верховенства права та законності. Адвокат не має права у своїй професійній діяльності вдаватися до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам.

Адвокату категорично забороняється використовувати при виконанні доручення клієнта незаконні та неетичні засоби, в тому числі вдаватися до протизаконних методів тиску на протилежну сторону чи свідків, використовувати свої особисті зв’язки для впливу прямо або опосередковано на суд або інший орган. Адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.

«Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності адвоката Шадріна Олександра Сергійовича, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва – щодо притягнення до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності адвоката Кузіної Ірини Вадимівни у зв’язку із вчиненням ними дій, що свідчать про втручання у професійну діяльність судді Фастівського міськрайонного суду Київської області Соловей Г.В.», – йдеться у повідомленні.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *