Високі ризики для фінансового сектора формує правоохоронна система

Фінустанови вважають стан фінансового сектора задовільним, а на наступні шість місяців переважають песимістичні очікування, однак частка респондентів, які негативно оцінюють стан фінансового сектора, з травня знизилася.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України з посиланням на результати «Опитування про системні ризики фінансового сектора», проведеного в листопаді.

«Оцінка загального рівня ризику у фінансовому секторі залишається негативною з травня 2018 року. Два опитування поспіль приблизно третина респондентів вважають рівень ризику високим або дуже високим. Учасники опитування здебільшого песимістично оцінюють перспективи фінсектора на наступні півроку. Однак частка респондентів, які мають негативні очікування , помітно зменшилася: 71% — в травні 2020 року, 48% — зараз «, — сказано в повідомленні.

Відзначається, що, згідно з підсумками опитування, фактором високого або дуже високого ризику для фінансового сектора залишаються корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи. Так вважають 91% керівників опитаних фінустанов.

Респонденти також вказали на стрімке зростання ризиків стану співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та загострення політичної і соціальної ситуації в країні.

«Економічні ризики, які домінували в травневому опитуванні, відійшли на другий план. Не дивлячись на високу оцінку загроз для фінансової системи, ризики доступності фондування і банкрутства, на думку респондентів, є найменш важливими», — повідомила прес-служба регулятора.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *