ВП ВС роз’яснила умови, за яких один владний суб’єкт має право позиватися до іншого
Нормативними актами не передбачена можливість звернення Мін’юсту з позовом про оскарження рішення ВРП, зокрема рішення про вжиття заходів задля забезпечення незалежності суду.
На це звернула увагу Велика палата Верховного Суду, залишаючи без змін ухвалу Касаційного адміністративного суду у справі №990/16/24, про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».
У цій справі Мін’юст просив визнати протиправним та нечинним рішення ВРП від 14.12.2023 №1312/0/15-23 «Про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням судді Київського окружного адміністративного суду Колеснікової І.С.».
Річ у тім, що, програвши суд, чиновники міністерства поскаржилися на суддю уповноваженому із захисту державної мови, хоча під час розгляду справи представник Мін’юсту жодних зауважень з приводу забезпечення функціонування української мови як державної не висловлював.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Своєю чергою, ВРП, реагуючи на повідомлення судді, зокрема, внесла до Мін’юсту подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності посадових осіб міністерства ю за вчинення дій, що порушують гарантії незалежності суддів та підривають авторитет правосуддя.
Утім, у КАС закрили провадження у справі за скаргою Мін’юсту на підставі п.1 ч.1 ст.238 КАС (позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства).
Погоджуючись із таким висновком суду першої інстанції, ВП ВС зазначила, що ні нормами Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою КМУ від 02.07.2014 №228, ні іншими нормативними актами не передбачена можливість звернення Мін’юсту з позовом про оскарження рішення ВРП, зокрема рішення про вжиття заходів задля забезпечення незалежності суду.
ВП ВС зауважила, що рішення, яке ВРП приймає як акт індивідуальної дії в порядку ст.73 закону «Про Вищу раду правосуддя» з метою забезпечення незалежності суду та авторитету правосуддя, стосується прав і законних інтересів саме судді (суддів) та суду.
Водночас, оскаржуване рішення не втручається у повноваження Мін`юсту та не стосується правовідносин, в яких Мін`юст уповноважений звертатись до адміністративного суду з позовами відповідно до чинного законодавства.
Тож застосування КАС у цій справі норм ч.4 ст.5, п.1 ч.1 ст.238 КАС відповідає висновку ВП ВС, викладеному в постанові від 11.07.2024 у справі №990/83/23.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!