Впровадження "контрдиверсійних" заходів та "націоналізація" нерухомості в Криму

Впровадження “контрдиверсійних” заходів та “націоналізація” нерухомості в Криму

Представники РФ ховають репресії кримчан за так званою “боротьбою із наркозлочинцями” та привласнюють майно людей.

Лише упродовж цього року в тимчасово окупованому Криму нелегітимна влада “націоналізувала” щонайменше 1200 об’єктів нерухомості. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Права людини в Україні».

Репресії під виглядом боротьби з ‘наркозлочинцями’

Окупаційна “влада” Криму винайшла новий спосіб переслідування мешканців півострова і виправдовує репресії проти кримчан… “боротьбою із наркозлочинцями”.

Так, 1 листопада цього року у Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що окупаційні силовики Криму оформлюють незаконно затриманих людей за “зберігання наркотиків”.

Як розповідають мешканці Криму, останнім часом почастішали випадки, коли затриманих у межах “контрдиверсійних заходів” обвинувачують у наркозлочинах.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

При цьому затриманих кримчан позбавляють права на адвоката та не повідомляють рідним затриманих про їхнє місцеперебування. Ба більше, навіть розгляд запобіжного заходу для кримчан, яким інкримінують наркозлочини, відбувається за зачиненими дверима, наголосили у Центрі нацспротиву.

У ЦНС переконані, що таким чином представники РФ намагаються приховати репресії, які вони коять на тимчасово окупованому півострові.

Минулого місяця ми писали, що з січня по вересень 2024 року окупанти провели щонайменше 59 незаконних обшуків у Криму. 35 з них проводили у кримських татар.

Привласнена нерухомість

За даними ЦНС, лише за поточний рік в тимчасово окупованому Криму нелегітимна влада “націоналізувала” понад тисячу (щонайменше 1200) об’єктів нерухомості.

Як стверджує гауляйтер Криму Сергій Аксьонов, незаконно “націоналізоване” окупантами майно належало українським бізнесменам, або тим, хто “недружньо” налаштовані до РФ.

“На сьогодні найбільші активи вже стали власністю РФ або продані новим ‘господарям’. У більшості це курортні комплекси та нерухомість комерційного призначення, — розповідають у ЦНС. — У лютому 2023 року так звані ‘депутати’ кримського псевдопарламенту підтримали ‘націоналізацію’ майна іноземних громадян і держав, які вчиняють щодо Кремля недружні дії”.

Російські окупанти намагаються загарбати майно українських громадян не лише в Криму, а й на інших тимчасово окупованих територіях, які перебувають під контролем РФ. Зокрема, запорізький гауляйтер Євген Балицький підтверджував, що більше тисячі баз відпочинку на узбережжі Азовського моря вже визнано “безхазяйними”, тож найближчим часом їх можуть “націоналізувати”. За даними ЦНС, кремлівський ставленик казав, що це потрібно нібито для того, щоби залучати туристів і створювати нові робочі місця. Як відмічали у Центрі нацспротиву, при цьому крайнім терміном для постановки нерухомості на російський облік окупанти встановили 1 січня 2028 року. “Нерухомість — особливо на узбережжі Азовського моря — стала ласим шматком для окупантів, і вони почали віджимати пансіонати та бази відпочинку з перших днів повномасштабного вторгнення. Спершу захопили найфешенебельніші об’єкти, а простіші перетворили на казарми для солдатів РФ”, — наголошували у ЦНС.

Своєю чергою нелегітимний очільник окупованого півострова Сергій Аксьонов заявляв, що російська влада отримала 4,5 мільярда рублів від продажу “націоналізованого” в Криму майна. Він також підтверджував цифру в 1200 об’єктів нерухомості, які російські окупанти загарбали цього року. “У 2022—2024 роках до переліку такого майна надійшло близько 3,5 тис. об’єктів, з яких 1200 — цього року. За його оренду до бюджету регіону надійшло понад 392 млн рублів. З них 75% — цього року. Загалом реалізація націоналізованого майна принесла до бюджету понад 4,5 млрд рублів”, — цитували Аксьонова журналісти Крим.Реалії. Журналісти нагадали, що минулого року Аксьонов заявляв, що грошима від продажу “майна українських бізнесменів” хочуть профінансувати війну росії проти України.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також прокоментував черговий злочин представників РФ. “Так звана ‘націоналізація’ майна громадян та юридичних осіб у тимчасово окупованому Криму є нічим іншим як способом бандитського вилучення власності у підприємств та громадян України, які залишили півострів і чинять у всіляких формах опір спробам Росії анексувати Крим”, — заявив Рефат Чубаров. Голова Меджлісу підкреслив, що таким чином окупаційна влада Криму грабує майно іноземних підприємств та компаній, що мають власність на півострові, і нагадав, що російські ставленики також вилучають майно кримчан, “якщо ті відмовляються переоформити власність відповідно до законів країни-окупанта”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Як зазначала постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, Україна не визнаватиме актів, які порушують права людини чи держави, у тому числі не визнаватиме незаконних рішень окупантів щодо “націоналізації” чи конфіскації майна або щодо встановлення спадщини.

Загальний контекст

Цього травня ми писали, що станом на той час Росія визнала “безхазяйними” щонайменше 13 300 будинків і квартир на тимчасово окупованих територіях України, при цьому половина з них стали “нічийними” за поточний рік. Такі цифри наводило видання “Нова газета. Європа” у розслідуванні, оприлюдненому 20 травня 2024 року.

У червні цього року очільник нелегітимної “держради” Криму Володимир Константинов заявляв, що підконтрольна Кремлю окупаційна влада Криму хоче “націоналізувати” ще 110 об’єктів, які належать українським громадянам. Зокрема, йшлося про майно співачки Джамали, колишнього прем’єр-міністра України, ексміністра економіки АР Крим Арсенія Яценюка, родини ексдепутатки Верховної Ради України Лідії Котеляк, бізнесмена Вадима Вайспапіра. Також до переліку об’єктів для “націоналізації” окупанти внесли майно родичів українського політика, колишнього депутата Верховної Ради Віталія Хомутинніка та “інших українських сусідів Зеленського у Лівадії”, казав Константинов. Крім того, окупаційна влада Криму хотіла “націоналізувати” майно та іншу власність юридичних осіб, з-поміж яких були: ЗАТ “Ялтинська кіностудія”, ТОВ “Готель ‘Брістоль’” у Ялті, ПАТ “Платинум банк”, компанія “Київміськбуд”, Центр дельфінотерапії, реабілітації та відпочинку в Алушті.

Ще минулого квітня Константинов казав, що окупаційна влада півострова планувала розширити перелік підприємств, квартир і земельних ділянок, які на той час належали громадянам України та мали потрапити під російську “націоналізацію”. Наприкінці грудня 2023-го він сповіщав про “націоналізацію” 2600 об’єктів рухомого та нерухомого майна громадян України у Криму. До цього переліку увійшли: будинок Меджлісу кримськотатарського народу (який передали у користування музичній школі), квартири дружини Президента України Олени Зеленської та активи Ігоря Коломойського. Константинов також заявляв, що російська влада має намір знайти і “націоналізувати” майно Фінляндії в анексованому Криму у відповідь на арешт активів РФ за кримським позовом “Нафтогазу”.

Ще у жовтні 2022-го нелегітимна “влада” Криму ухвалила постанову, що дозволяла “визнати власністю республіки” майно іноземних громадян та держав, які “вчиняють недружні дії” щодо РФ. Харківська правозахисна група писала про це у статті. Крім того, ми розповідали, що Росія хоче “евакуювати” (фактично викрасти) музейні цінності з окупованого Криму. Більше про викрадене майно, розграбовані музеї та підприємства під час російської окупації можна прочитати у дослідженні ХПГ.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *