Введення санкцій не звільняє страховиків від зобов’язань – НБУ

Застосовування Нацбанком заходів впливу до страхових компаній не звільняє їх від виконання зобов’язань за укладеними з клієнтами договорами.

НБУ почав отримувати інформацію, що деякі страховики, яким тимчасово зупинені ліцензії через порушення нормативів, відмовляються виконувати свої зобов’язання перед клієнтами, зокрема за договорами про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників наземних транспортних засобів.

Страхові компанії зловживають довірою споживачів та стверджують, що не можуть виконувати свої зобов’язання нібито через застосовані до них Нацбанком заходи впливу.

НБУ наголошує, що тимчасове зупинення дії ліцензій жодним чином не звільняє страховика від необхідності виконувати свої зобов’язання за вже укладеними договорами страхування та не припиняє їхню дію.

Страховики зобов’язані виконувати у повному обсязі взяті на себе зобов’язання перед клієнтами за договорами страхування, укладеними до рішення НБУ про санкції, зокрема виплачувати страхові відшкодування.

Страховик має виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами страхування відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу. Відмова у виплаті страхового відшкодування, яка не ґрунтується на умовах договору або закону, є протиправною.

НБУ підкреслює, що компанії, яким призупинено дію всіх ліцензій за порушення, втрачають право укладати нові договори страхування до моменту припинення порушень.

Упродовж 2–23 квітня Нацбанк розглянув складені акти щодо 50 страховиків та застосував санкції до низки компаній за порушення фінансових нормативів і невиконання вимог законодавства та за неподання/невчасне подання звітності регулятору.

Регулятор зобов’язав 20 страховиків вжити заходів для усунення порушень. Ще 17 компаніям була тимчасово зупинена дія всіх ліцензій.

Мета цих санкцій – не допустити збільшення зобов’язань у таких страховиків, допоки порушення повністю не будуть усунуті. Усі страховики повинні у встановлений строк усунути порушення та подати до Національного банку звіт та документи, які це підтверджують.

Якщо страхові компанії не усунуть порушення, Національний банк розглядатиме питання застосування до них інших заходів впливу.

Ще вісім страховиків надали інформацію про самостійне усунення порушень, надані документи, які це підтверджують, нині аналізуються регулятором. Ще п’ять компаній-порушників подали до Національного банку заяви про добровільне анулювання ліцензій та припинення діяльності.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.