Виїзд чоловіків за кордон: юрист пояснив, чому заборона не має законних підстав

Виїзд чоловіків за кордон: юрист пояснив, чому заборона не має законних підстав

Українське законодавство не забороняє виїзд чоловіків за кордон під час війни. Однак влада поводиться так, наче ми живемо в тоталітарній країні, встановлюючи військовозобов’язаним чоловікам від 18 до 60 років обмеження на виїзд за межі держави.

Прикордонники повинні вказувати, яких саме документів бракує для виїзду. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Телеграф».

Про це розповів відомий адвокат Ростислав Кравець. Він нагадав, що в демократичній країні дозволено все, що не заборонено.

Юрист каже, що стаття 6 закону про перетин громадянами кордону України перераховує всі випадки заборони виїзду чоловіків 18-60 років за кордон, однак нема жодного, пов’язаного з введенням воєнного стану.

І хоча стаття 8 закону “Про правовий режим воєнного стану” наголошує, що військове командування разом із військовими адміністраціями може “встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян”, там теж нема слова “заборонено”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

— Слово “заборонено” в постанові не знайдете. Написано “дозволено” (в зазначеній постанові Кабміну представлений перелік категорій осіб, які мають право перетинати кордон під час дії воєнного стану. — Ред.) В демократичній країні дозволено все, що не заборонено. Якщо ми тоталітарна країна, то заборонено все, що не дозволено. Є рішення з цього приводу і Конституційного суду, і міжнародних судів. Де заборона виїзду за кордон? Нема. Ніхто не встановлював, — підкреслює адвокат.

Він пояснив, що українські юристи чекають рішення Європейського суду з прав людини стосовно двох студентів, яким заборонили виїхати за кордон.

— Десь у березні повинні вже отримати висновок. Але ні на що [він не вплине]. Повне ігнорування прав людини і законів, — каже Ростислав Кравець.

За його словами, Верховний Суд нарешті ухвалив рішення, за яким при відмові виїзду за кордон прикордонники мають чітко зазначати: які саме документи не надані, чого бракує і які документи не оформлені належним чином.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *