Юристи розповіли, чому створення антикорупційного суду в Україні незаконно

Створення антикорупційного суду в Україні суперечить Конституції і може призвести до того, що засудженим цією інституцією злодіям держава змушена буде платити компенсацію.

Таку думку висловив юрист Ростислав Кравець на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

«Заборонено Конституцією України створення особливих судів. У нас є спеціалізовані суди, але антикорупційний суд не є спеціалізованим — він якраз і є особливим. Ми відразу ж закладаємо ось цю бомбу», — зазначив експерт.

За його словами, нинішня влада заради чергового кредиту МВФ знайде голоси за закон про створення антикорупційного суду. Однак ті ж депутати внесуть подання до Конституційного суду, який після чергової зміни влади в Україні винесе постанову про те, що такий антикорупційний суд створений незаконно.

«Уже зараз можна про це говорити, а не через чотири або п’ять років, коли нам доведеться виправдовувати корупціонерів, та ще їм і компенсацію платити», — додав Кравець. При цьому він додав, що такий особливий суд не потрібен країні, а реформатори, які ініціюють створення подібних інституцій, не компетентні і далекі від реалій України.

Нагадаємо, згідно з «поправкою Лозового», з 15 березня морги не зможуть брати трупи без спеціальної постанови суду. В очікуванні таких постанов тіла померлих будуть кілька діб перебувати вдома.

АСН

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *