З 2022 року державний кордон України незаконно перетнули 45 тисяч чоловіків призовного віку

З моменту повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року, незаконний перетин державного кордону здійснили 44,9 тис. громадян. Відповідну інформацію за підсумками засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради повідомила нардепка Юлія Яцик.

“За даними ДПС з початку 2022 року затримано майже 30 тис.осіб під час спроби незаконного перетину кордону, незаконно перетнули кордон ще 44,9 тис.осіб. Органами досудового розслідування порушено більше 7 тис. кримінальних справ, повʼязаних з незаконним перетином кордону, проте реальних вироків суду трохи більше 400”, – йдеться у повідомленні. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

Основні способи незаконного перетину кордону:

  • перетин кордону за підробними документами про зняття з військового обліку, довідкам ВЛК про непридатність, документам про статус багатодітного батька чи рішеннями судів про наявність на утриманні дітей, документів про статус здобувача вищої освіти за кордоном, про акторку у лікуванні (реабілітації) за кордоном та ін.;
  • без проходження відповідного прикордонного контролю (в т.ч. в пунктах пропуску);
  • з використанням особами своїх паспортів громадян іноземних держав;
  • шляхом перетинання лінії зіткнення з подальшим виїздом за кордон через тимчасово окуповану територію і РФ;
  • виїзд через систему «Шлях» (як водія, який здійснює перевезення медичних та гуманітарних вантажів або водія з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів тощо);
  • на підставі листів державних та правоохоронних органів до Держприкордонслужби з клопотаннями щодо сприяння військовозобовʼязаним особам у перетині державного кордону.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *