За гроші в російськомовні школи: як оккупанти намагаються впливати на освіту в Запорізькій області

За гроші в російськомовні школи: як оккупанти намагаються впливати на освіту в Запорізькій області

Але це не загальна практика. Існує більше історій просто про погрози батькам, якщо ті не поведуть дитину в школу, яка через окупацію тимчасово працює за російськими правилами.

Окупаційна влада щонайменше в одному з міст Запорізької області заманювала дітей до зросійщених шкіл шляхом підкупу їхніх батьків. Про це розповіла вчителька з такого міста, якій вдалося втекти з окупації, в інтерв’ю Анастасії Воробйовій «Як українські вчителі підпільно навчають наших дітей в окупації». Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Дзеркало тижня».

«Росія була готова виплачувати матеріальне заохочення батькам. Знаю, що давали 10 тисяч російських рублів тільки за те, що дитина прийшла до російської школи, плюс щомісячно обіцяли виплати у приблизно чотири тисячі рублів», – каже вона.

За її словами, колаборанти ходили по районах, де, як знали, живуть діти, казали батькам, що збирають списки на виплати 10 тисяч рублів. Крім того, по квартирах ходили під час окупаційних виборів і одразу записували інформацію щодо дітей шкільного віку.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Але я знаю історії від батьків своїх учнів і моїх колег вчителів, як сміливо вони розмовляли з колаборантами. Коли моїй колезі пропонували роботу в російській школі, вона прямо відповідала, що не хоче працювати на їхню владу. Так само і батьки казали, що не підуть у російську школу і що їм не потрібні ті 10 тисяч рублів. Проте це було станом на вересень 2022 року, ще до вбивства українських дітей. Потім небезпека подвоїлася», – розповіла вчителька.

На захопленій росіянами території Запорізької області, за інформацією окупантів, до шкіл цього року пішло 40 тисяч учнів, з них 3.3 тисячі – першокласники; наразі там працюють 123 школи.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *