За словами Гройсмана, головною економічною проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі 65 млрд дол

Головною економічного проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі понад 65 млрд дол., більша частина якого була сформована в 2007-2014 роках.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в Києві. «Найбільша проблема з економічного погляду – це тиск на державу зовнішніх боргів, більша частина яких була нагромаджена до 2014 року…

Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв (у борг – УНІАН) 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців і української економіки», – сказав Гройсман.

За словами прем’єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів. «У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ – УНІАН), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді», – наголосив Гройсман. Також глава уряду зазначив, що Україна в 2018 році витратить 130 млрд грн лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення. «Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів.

Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг», – сказав прем’єр. Як повідомляв УНІАН, згідно зі звітом Міністерства фінансів про виконання у 2017 році середньострокової стратегії управління державним боргом на 2017-2019 роки, видатки держбюджету на погашення і обслуговування державного боргу в 2017 році становили 474 млрд грн, у тому числі на погашення держборгу направлено 363,5 млрд грн, на обслуговування – 110,5 млрд грн.

Державний і гарантований державою борг України за 2017 рік зріс на 7,5% – до 76,3 млрд у доларовому еквіваленті, і на 11% – до 2,1 трлн – у гривневому еквіваленті, що становить близько 72% ВВП. Обсяг виплат України за державним і гарантованим державою боргом у найближчі двадцять вісім років – у період з 2018 по 2045 рік включно – становитиме 3,045 трлн у гривневому еквіваленті. Раніше Гройсман заявляв, що Україні необхідна зовнішня фінансова підтримка МВФ для виконання зовнішніх боргових зобов’язань. Для продовження співпраці з МВФ Верховна Рада має ухвалити закон про створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, а уряд – привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон’юнктури.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *