Законодавча колізія щодо виїзду чоловіків за кордон: що треба знати, роз’яснив юрист

Законодавча колізія щодо виїзду чоловіків за кордон: що треба знати, роз’яснив юрист

Українське законодавство не забороняє виїзд чоловіків за кордон під час війни. Прикордонники повинні вказувати, яких саме документів бракує для виїзду.

Однак влада поводиться так, наче ми живемо в тоталітарній країні, встановлюючи військовозобов’язаним чоловікам від 18 до 60 років обмеження на виїзд за межі держави. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Телеграф».

Про це “Телеграфу” розповів відомий адвокат Ростислав Кравець. Він нагадав, що в демократичній країні дозволено все, що не заборонено.

Юрист каже, що стаття 6 закону про перетин громадянами кордону України перераховує всі випадки заборони виїзду чоловіків 18-60 років за кордон, однак нема жодного, пов’язаного з введенням воєнного стану.

І хоча стаття 8 закону “Про правовий режим воєнного стану” наголошує, що військове командування разом із військовими адміністраціями може “встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян”, там теж нема слова “заборонено”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

— Слово “заборонено” в постанові не знайдете. Написано “дозволено” (в зазначеній постанові Кабміну представлений перелік категорій осіб, які мають право перетинати кордон під час дії воєнного стану. — Ред.) В демократичній країні дозволено все, що не заборонено. Якщо ми тоталітарна країна, то заборонено все, що не дозволено. Є рішення з цього приводу і Конституційного суду, і міжнародних судів. Де заборона виїзду за кордон? Нема. Ніхто не встановлював, — підкреслює адвокат.

Він пояснив, що українські юристи чекають рішення Європейського суду з прав людини стосовно двох студентів, яким заборонили виїхати за кордон.

— Десь у березні повинні вже отримати висновок. Але ні на що [він не вплине]. Повне ігнорування прав людини і законів, — каже Ростислав Кравець.

За його словами, Верховний Суд нарешті ухвалив рішення, за яким при відмові виїзду за кордон прикордонники мають чітко зазначати: які саме документи не надані, чого бракує і які документи не оформлені належним чином.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *