Запущена «гаряча лінія» Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Запущена «гаряча лінія» Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Про це повідомив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов під час інтервʼю в етері Суспільного. Посадовець розповів, скільки безвісти зниклих осіб наразі налічує Реєстр та яка категорія дітей найчастіше зустрічається в ньому.

Щодо Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, то він представляє собою електронну базу даних, призначену для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення інформації про осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, їх невпізнані останки, наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб, зниклих безвісти, безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інших даних, що використовуються для забезпечення обліку осіб, зниклих безвісти, з метою їх розшуку. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Міністерство внутрішніх справ України».

«Наразі до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, внесено відомості про 37 961 особу, яким надано відповідний статус. Це військові, цивільні, а також 2 124 дитини», – зазначив Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

На питання, які категорії дітей найчастіше зустрічаються у Реєстрі та вважаються зниклими безвісти, він відповів, що це стосується саме так званих статусних дітей, тобто дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які до повномасштабного вторгнення проживали в інтернатах, в дитячих будинках сімейного типу тощо.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Варто зазначити, наголосив Уповноважений, що зниклі безвісти і депортовані – це не тотожні поняття.

«Вирішення питань захисту прав примусово переміщених (депортованих) осіб відноситься до компетенції Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», – підкреслив Артур Добросердов.

Якщо вам відомо про зникнення безвісти дитини, то варто діяти відповідно до алгоритму, який розміщений на офіційному сайті МВС.

Нагадуємо, що в першу чергу потрібно звернутися до найближчого підрозділу Національної поліції. Надати повну і точну інформацію про зниклу особу, зокрема фотографії, опис зовнішності, особливі прикмети та всі відомі деталі зникнення. Отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. А також обовʼязково здати на дослідження ДНК.

Всю необхідну інформацію можна отримати звернувшись на «гарячу лінію» Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин 16-98.

“З початку дії «гарячої лінії» Уповноваженого прийнято 13 540 дзвінків”, – повідомив Артур Добросердов.

Крім того, через офіційний Телеграм-канал «СЕКРЕТАРІАТ УПОВНОВАЖЕНОГО», на офіційній сторінці Секретаріату у Фейсбук та через наших представників, які діють в чотирнадцяти областях.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *