Завели нову справу про підроблені рішення Дарницького суду і арештовують нерухомість, заміна керівника апарату суду не допомогла

Голосіївський суд Києва арештував дві квартири, які змінили власника на підставі імовірно підроблених рішень Дарницького суду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані реєстру судових рішень.

Кримінальне провадження № 42019100000000357 зареєстроване 4 червня 2019 за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст. 361, ч. 4 ст. 190 та ч.1 ст. 358 КК України.

За версією слідства, керівник апарату Дарницького районного суду Києва разом із невстановленим на даний час особами, використовуючи своє посадове становище, здійснює незаконне заволодіння майном шляхом вчинення шахрайських дій пов’язаних з втручанням до системи Єдиного державного реєстру судових рішень та внесенням відповідних підроблених судових рішень.

Наразі є дані про рішення 2011 року, що підписане суддею Євгеном Куренковим, але внесено до реєстру у січні 2019. Цим рішенням визнається право власності особи на вбудоване нежитлове приміщення площею 192,5 кв.м. Допитаний в якості свідка суддя Куренков сказав, що це рішення він не виносив. Суд арештував цей об’єкт нерухомості.

Ще одне рішення від 20 червня 2018 за підписом судді Марії Шклянки. Прокурор стверджує, що час ухвалення рішення по справі припадає на час виїзду судді Шклянки за кордон.

У реєстрі під цим номером розміщене рішення за позовом деякого Немченка Ігоря Володимировича про визнання його матері недієздатною внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу і встановлення опіки над нею.

У результаті підробки та реєстрації цього судового рішення відбулось заволодіння шахрайським шляхом квартирою площею 80,16 кв. м. Тепер суд арештував цю нерухомість.

В ухвалі суду зазначають, що шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

За даними ЗМІ, 15 липня у Дарницькому суді пройшли обшуки. Журналісти стверджували, що наразі є дані про підробку рішень щодо 10 квартир.

Нагадаємо, що в грудні 2018 року Подільський суд затвердив угоду, за якою екс-керівник Дарницького суду Києва Олексій Медведєв визнав себе винним у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду і використанні завідомо підробленого документа. Йшлося про внесення до реєстру 22 підроблених рішень, що стали підставою для визнання права власності на близько 100 об’єктів нерухомості в місті Києві (будинки, квартири, горища, паркомісця та ін.). Медведєва покарали штрафом у 17 тис. грн. Раніше весь колектив Дарницького суду брав його на поруки. Підроблені рішення реєструвалися з використання логінів і паролів різних працівників суду. Однак Медведєв узяв все на себе. В угоді про визнання винуватості написано, що логіни і паролі Медведєв отримав за невстановлених досудовим розслідуванням обставин. Особи, які вважають себе постраждалими від дій Медведєва, оскаржували вирок, але 4 червня 2019 Апеляційний суд залишив його без змін.

Після звільнення Медведєва керівницею апарату суду є Вікторія Реверук.

29 травня 2019 голова Дарницького суду Тетяна Щасна подала у Вищу раду правосуддя заяву про втручання в її діяльність. Щасна стверджувала, що деяка особа, представляючись членом ВРП, нав’язувала їй заступника керівника апарату суду. Після відмови ця особа нібито пригрозила Щасній і керівнику апарату суду звільненням.

 
 
 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *