Збільшення повноважень прикордонників викликає обурення бізнесу

Збільшення повноважень прикордонників викликає обурення бізнесу

Як стало відомо експертам Європейської Бізнес Асоціації, народні депутати розробили законопроєкт, який буде зареєстрований найближчим часом та має на меті зміни до законодавства про державний кордон.

Ознайомившись з текстом законопроєкту у робочому порядку, представники Асоціації дійшли до висновку, що він пропонує ті ж зміни, що й вже зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №10128. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юридична Газета».

У законопроєкті №10128 пропонуються зміни, які розширюють повноваження Державної прикордонної служби України та дозволяють прикордонникам ініціювати та самостійно оглядати транспортні засоби та товари на кордоні, в прикордонних смугах та контрольованих районах, а також за їх межами – спільно з Національною поліцією України.

Згідно з чинним законодавством, прикордонники можуть здійснювати подібні огляди тільки спільно з митниками, адже проведення митних оглядів належить до компетенції виключно митних органів. Європейська Бізнес Асоціація висловлює занепокоєння через потенційне відновлення практики втручання правоохоронних органів, зокрема Державної прикордонної служби, у процес митного оформлення.

Асоціація не підтримує законопроєкт №10128 та інші законодавчі ініціативи, що пропонують такі зміни. Бізнес має перестороги, що надання надмірних повноважень прикордонникам призведе до зростання необґрунтованих перевірок бізнесу та підвищить ризики зловживань.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Досвід європейських країн також демонструє чітке розмежування функцій прикордонного та митного контролю. Цей підхід мінімізує тиск на бізнес, підвищує ефективність контролю та знижує корупційні ризики. Компанії-члени Асоціації наголошують на важливості врахування цього досвіду зокрема в контексті євроінтеграційного курсу України.

На думку експертів Асоціації, запропонований підхід може негативно вплинути на зовнішньоекономічну діяльність, а саме знизити конкурентоспроможність українських товарів на світовому ринку та призвести до скорочення зовнішньої торгівлі.

Натомість більш оптимальним варіантом бізнес бачить вдосконалення вже наявних процедур та використання ресурсів для підвищення ефективності митних оглядів і оптимізації роботи митниці.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *