Здоровий глузд переміг. Суддю із Сум виправдали за запобіжні заходи в період Євромайдану.

Гадяцький районний суд Полтавської області виправдав суддю Оксану Черних від звинувачень у постановленні неправосудних рішень і завідомо незаконного рішення про домашній арешт.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 жовтня.

Суддя Ковпаківського райсуду міста Суми застосувала запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту до трьох учасників акції протесту, що відбулась 26 – 27 січня 2014 року біля будівлі Сумської обласної ради.

26 січня ввечері поліція затримувала людей з приводу нібито захоплення першого поверху приміщення Сумської облради.

27 січня з десятої вечора до 28 січня о пів на другу ночі суддя Черних розглянула клопотання про обрання запобіжних заходів. Слідчі наполягали на триманні під вартою, але суддя призначили домашній арешт — двом чоловікам нічний і одному цілодобовий.

Через місяць прокурор Сумської області закрив справу щодо учасників протестних акцій у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

У 2020-му Конституційний суд визнав статтю 375 Кримінального кодексу про неправосудні рішення неконституційною і вона втратила чинність.

Тому прокурор просив покарати суддю саме за незаконний домашній арешт (ч. 3 ст. 371 ККУ) та призначити 5 років позбавлення волі із забороною обіймати деякі посади чи займатися певною діяльністю строком на 3 роки.

Свідки розповідали лише про події, які відбувалися у січні місяці 2014 року в Сумській обласній раді та на прилеглій території, а також під час затримання людей. Свідки підтвердили суду, що їм нічого невідомо щодо зацікавленості судді під час обрання запобіжних заходів чи будь-якого тиску на неї, а тим паче узгодженості чи домовленості з іншими особами під час прийняття таких рішень.

Двоє потерпілих у засіданні заявили, що ніяких претензій до судді Черних взагалі не мають. Третій чоловік вважає, що йому було заподіяно моральну шкоду, але цивільний позов він не заявляв і рішення про обрання запобіжного заходу не оскаржував. Тому суд вважає, що цих осіб залучили як потерпілих за відсутності правових підстав.

Ні в обвинувальному акті, ні в судовому засіданні прокурором не зазначено та не доведено, яку завідомо неправильну норму матеріального права застосувала суддя під час ухвалення рішень, чи які грубі порушення норм процесуального права допустила під час розгляду клопотань.

Не доведено, що суддя мала які-небудь кар’єристські мотиви, а тим більш інші не конкретизовані корисливі мотиви чи інші особисті інтереси під час прийняття рішень.

Оксану Черних виправдали у зв’язку з недоведеністю вини та відсутністю в її діях складу злочину.

Суддя Черних сьогодні працює в Сумському райсуд міста Суми і є головою цього суду.

Нагадаємо, що у березні 2021-го  колишнього прокурора прокуратури міста Суми Дмитра Грищука засудили до 5 років умовно за переслідування учасників акції протесту. 27 січня 2014-го він підписав підозри двом громадянам у захопленні будівель Сумської облради і облдержадміністрації. Сьогодні це рішення оскаржується в апеляції.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid