Зеленський доручив Кабміну погасити борги перед виробниками електроенергії

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики.

Відповідний указ оприлюднили 22 вересня.

Кабінет міністрів протягом двох місяців повинен внести на розгляд Верховній Раді законопроекти про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції.

Також уряд зобов’язаний внести в Раду для розгляду зміни в деякі закони України щодо вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків.

Крім того, Кабмін повинен розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність.

Також уряд має забезпечити удосконалення управління держпідприємством Енергоатом. Зокрема, прискорити підготовку і проведення корпоратизації підприємства і невідкладно опрацювати питання про передання функцій з управління цим підприємством Кабміну.

Середня ціна на електроенергію в BASE на добу вперед у I кварталі 2020 року в Об’єднаній енергосистемі України становила €46,9/МВт-год, а в ЄС – €34. Тобто українці в середньому платять за світло значно більше.

Водночас найвищі тарифи на електрику серед 27 країн ЄС зареєстровані у Греції – €50/МВт-год, а найнижчі – у Норвегії (€15) та Швеції (€17), йдеться у звіті Єврокомісії про стан ринку електроенергії.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *