Зеленський не задекларував інвестиції в ОВДП

Офіс президента визнав, що Володимир Зеленський порушив українське законодаство.

«Президент України Володимир Зеленський особисто проінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані», – повідомили в ОП.

В Офісі пояснили, що у 2019 році родина глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн.

Вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

«Згідно із законодавством, Володимир Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП. Проте до реєстру не надходили такі повідомлення. Володимир Зеленський наголошує, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення відповідно до чинного законодавства», – повідомили в ОП.

При цьому президент включив ці дані в річну декларацію за 2019 рік, яка була оприлюднена 30 травня 2020 року.

В декларації серед доходів зазначено повернення вартості ОВДП з урахуванням курсових різниць при купівлі-продажу ОВДП (тобто погашалися в 2019 році валютні ОВДП), а наступні ОВДП (без зазначення, валютні вони чи гривневі) були куплені 18 липня 2019 року.

Відомо, що Мінфін на аукціоні 16 липня продав ОВДП на 33 млрд грн (гривневі на 7,4 млрд грн, валютні — на $1 млрд). Доларові ОВДП були продані із дохідністю 6,5-7% річних, гривневі — 16,96-17,7%.

При цьому 18 липня НБУ з 19 липня знизив облікову ставку з 17,5% до 17% річних. Вже 23 липня ставки на ОВДП впали до 16,44-16,99%.

Зараз облікова ставка НБУ становить 6%, а ОВДП розміщуються під 7,24-10,2%.

Інвестиції фізосіб в ОВДП звільнені від 18-відсоткового податку на доходи фізосіб, а цьогоріч влада звільнила їх також і від 1,5-відсоткового військового збору.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *