Призначено голів окружних адмінсудів Волинської, Хмельницької Житомирської, Рівненської, Закарпатської областей та міста Севастополя

Вища рада юстиції на своєму засіданні 10 грудня одностайно ухвалила рішення про призначення голів окружних адміністративних судів Волинської, Хмельницької, Житомирської, Рівненської, Закарпатської областей та міста Севастополя. Про це повідомив Голова ВРЮ Олександр Лавринович.

Під час засідання було розглянуто низку подань ради суддів адміністративних судів та ухвалено позитивне рішення щодо 6 кандидатур, які претендували на зайняття відповідних адміністративних посад.

Так, головою Волинського окружного адміністративного суду призначено Александрову Марію Ананіївну. Суддя має 31 рік суддівського стажу. Обіймала посаду голови цього ж суду з 2007 по 2012 рік, з 2012 року дотепер здійснювала повноваження голови суду відповідно до пункту п’ятого Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Була висунута для призначення на посаду голови Волинського окружного адмінсуду вдруге підряд.

Головою Окружного адміністративного суду міста Севастополя призначено Кравченка Михайла Миколайовича. Має 5 років стажу роботи на посаді судді. До призначення обіймав посаду заступника голови цього суду.

Головою Хмельницького окружного адміністративного суду призначено Ніколайчука Миколу Євгеновича. Має стаж роботи на суддівських посадах понад 20 років. Обіймав посаду голови цього ж суду з 2007 дотепер. Був висунутий на посаду голови Хмельницького окружного адмінсуду вдруге підряд.

Головою Житомирського окружного адміністративного суду призначено Черноліхова Сергія Вікторовича. Має стаж роботи на посадах судді 5 років. До призначення з 2008 року працював суддею цього ж суду.

Головою Рівненського окружного адміністративного суду призначено Шарапу Василя Миколайовича. Має 25 років стажу роботи на посаді судді. З 2006 року працював суддею, головою цього ж суду. Був висунутий на посаду голови Рівненського окружного адмінсуду вдруге підряд.

Головою Закарпатського окружного адміністративного суду призначено Шешеню Олексія Миколайовича. Має 5 років стажу роботи на посадах судді. До призначення обіймав посаду заступника голови цього суду.

Довідково: Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» голови судів та їх заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів. Суддя не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки підряд.

Як відомо, Вища рада юстиції призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду в порядку, встановленому Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Кандидатури на посади голови суду, заступника голови суду вносяться до Вищої ради юстиції за поданням відповідної ради суддів та розглядаються на засіданні Вищої ради юстиції персонально. Під час такого засідання Вищої ради юстиції з кандидатом проводиться співбесіда. Рішення про призначення на посаду голови суду, заступника голови суду приймається за результатами розгляду кандидатури на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням. Рішення про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Вищої ради юстиції від її конституційного складу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *