Вища рада юстиції відкрила дисциплінарне провадження стосовно судді ВАСУ Гаманка О.І.

25 грудня Вища рада юстиції продовжила розгляд питань порядку денного засідання ВРЮ від 24 грудня 2015 року та завершила розгляд питань порядку денного засідання від 17 грудня 2015 року, в якому 18 грудня було оголошено перерву.

За результатами розгляду питань порядку денного Вищою радою юстиції ухвалено низку рішень. Зокрема, Вища рада юстиції відкрила дисциплінарне провадження стосовно судді Вищого адміністративного суду України Гаманка Олександра Івановича за зверненням в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Ліпського Д.В., скаргами Шкробота І.В., Піняшка М.М., Глушка І.О.

Вища рада юстиції ухвалила відкрити провадження за зверненнями Міністерства юстиції України про порушення вимог щодо несумісності, визначених Законом України «Про очищення влади» суддею Луганського окружного адміністративного суду Каюдою Андрієм Миколайовичем; суддею Овідіопольського районного суду Одеської області Бичковським Євгеном Леонідовичем та суддею Центрально-Міського районного суду міста Макіївки Донецької області Єрьоміним Дмитром Олександровичем.

Розглянувши питання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, ВРЮ вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення Кротюка Олександра Володимировича з посади судді окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням. Водночас Рада ухвалила відкласти розгляд питання щодо внесення подання Президенту України про звільнення Рибаєва Олега Аркадійовича з посади судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням.

Напередодні до Вищої ради юстиції надійшло звернення ініціативної групи Криворізького Автомайдану, в якому повідомлялось, що у Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції знаходяться матеріали перевірки стосовно судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Рибаєва О.А., який у січні 2015 року приймав рішення щодо учасників Автомайдану. Автори звернення наголошували на неприпустимості звільнення судді за власним бажанням до завершення відносно нього перевірки в порядку, визначеному Законом України ‘Про відновлення довіри до судової влади України’.

Як поінформував член Вищої ради юстиції А.Мірошниченко, ВРЮ відомо про наявність у Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції матеріалів стосовно судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Рибаєва О.А., але, незважаючи на численні спроби, отримати зазначені матеріали у ТСК поки що не вдалося.

Нагадаємо, що в Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції залишилось понад 300 матеріалів стосовно суддів, які виносили рішення проти учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року, розгляд яких Комісією не було завершено. На сьогодні ТСК передала на розгляд Ради лише три матеріали.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *