Двох суддів звільнено у відставку

На засіданні Вищої ради правосуддя 7 травня 2019 року розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про звільнення у відставку.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Кухаренка Олександра Володимировича – з посади судді Катеринопільського районного суду Черкаської області;

Кулішенка Юрія Миколайовича – з посади судді Київського апеляційного суду.

Водночас Рада ухвалила зупинити розгляд питання про звільнення Лазаренко Владлени Володимирівни з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва у відставку.

Нагадаємо, що рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 січня 2019 року № 195/1дп/15-19суддю Солом’янського районного суду міста Києва Лазаренко В.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

26 лютого 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшла скарга судді Солом’янського районного суду міста Києва Лазаренко В.В. на зазначене рішення. За вказаною скаргою Вищою радою правосуддя рішення не ухвалено, розгляд скарги триває.

Частиною третьою статті 55 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що Вища рада правосуддя має право зупинити розгляд питання про звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 1 та 4 (неспроможність виконувати повноваження за станом здоров’я, подання заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажаннямчастини шостої статті 126 Конституції України, на час розгляду скарги або заяви, наслідком якої може бути звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 2, 3, 6 (порушення суддею вимог щодо несумісності, вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді, порушення обов’язку підтвердити законність джерела походження майначастини шостої статті 126 Конституції України.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid