Результати розгляду питань порядку денного засідання ВРП № 61 від 7 листопада 2017 року

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 19 членів Ради: В.Шапран, М.Худик, Ю.Артеменко, Т.Малашенкова, А.Олійник, Н.Волковицька, П.Гречківський, А.Лесько, О.Маловацький, І.Бенедисюк, В.Беляневич, Я.Романюк, А.Мірошниченко, М.Гусак, І.Мамонтова, А.Бойко, В.Нежура, В.Комков, А.Овсієнко.

1. Вища рада правосуддя ухвалила подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича задовольнити, надати згоду на утримання судді господарського суду Сумської області КОВАЛЕНКА Олександра Вікторовича під вартою.

2. Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення суддів на посади до місцевих судів:

Фролової Ірини Вікторівни – на посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва;

Лозицької Ірини Олександрівни – на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду;

Захарчук Світлани Степанівни – на посаду судді Подільського районного суду міста Києва;

Смірнової Олени Володимирівни – на посаду судді господарського суду Харківської області;

Сидорова Євгена Вікторовича – на посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва;

Юрченка Олега Олександровича – на посаду судді Червоноградського міського суду Львівської області.

3. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення:

Серги Світлани Михайлівни – на посаду судді Полтавського окружного адміністративного суду;

Архіпової Світлани Вікторівни – на посаду судді Харківського окружного адміністративного суду;

Соколової Олени Анатоліївни – на посаду судді окружного адміністративного суду міста Києва.

4. Вища рада правосуддя відклала розгляд питання щодо внесення подання Президентові України про призначення:

Донцова Дениса Юрійовича – на посаду судді Приморського районного суду міста Одеси;

Пономаренко Наталії Василівни – на посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва;

Скакун Оксани Петрівни – на посаду судді Чернівецького окружного адміністративного суду;

Ільєвої Тетяни Григорівни – на посаду судді Печерського районного суду міста Києва.

5. Вища рада правосуддя ухвалила рішення звільнити ХОЛОДА Руслана Віталійовича з посади судді Черкаського окружного адміністративного суду за власним бажанням.

6. Вища рада правосуддя вирішила залишити без розгляду заяву БОЙКА Юрія Олександровича про звільнення з посади судді Царичанського районного суду Дніпропетровської області за власним бажанням.

7. Вища рада правосуддя ухвалила рішення підтримати ліквідацію Першотравневого, Садгірського і Шевченківського районних судів міста Чернівців та утворення Чернівецького окружного суду.

8. Вища рада правосуддя ухвалила рішення підтримати ліквідацію Черкаського і Чигиринського районних судів Черкаської області, Придніпровського і Соснівського районних судів міста Черкас та утворення Черкаського окружного суду.

9. Вища рада правосуддя ухвалила визнати відсутніми порушення вимог щодо несумісності слідчим в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органами прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ШВЕДЧИКОВИМ Костянтином Костянтиновичем.

10. Вища рада правосуддя відклала розгляд скарги судді Дніпровського районного суду міста Києва ІВАНІНОЇ Юлії Вікторівни на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 20 березня 2017 року № 534/2дп/15-17 про притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

11. Вища рада правосуддя, розглянувши скаргу судді Канівського міськрайонного суду Черкаської області ХОРОШУН Оксани Володимирівни, ухвалила залишити рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 11 квітня 2017 року № 775/2дп/15-17 без змін.

12. Розглянувши скаргу судді Подільського районного суду міста Києва НЕГАНОВОЇ Наталії Володимирівни від 7 липня 2017 року, Вища рада правосуддя ухвалила залишити без змін рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 7 червня 2017 року № 1425/2дп/15-17 про притягнення її до дисциплінарної відповідальності. Рішення прийнято з окремою думкою.

13. Вища рада правосуддя відклала розгляд скарги судді Смілянського районного суду Черкаської області КАЛАШНИКА Василя Павловича на рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 12 травня 2017 року № 1132/1дп/15-17 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

14. Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду подання Першої Дисциплінарної палати про притягнення судді Подільського районного суду міста Києва БОГІНКЕВИЧ Світлани Миколаївни до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя на два місяці з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

15. Розглянувши повідомлення судді Ленінського районного суду міста Кіровограда ПЛОХОТНІЧЕНКА Леоніда Івановича про втручання посадових осіб прокуратури Кіровоградської області в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, Вища рада правосуддя ухвалила звернути увагу Генеральної прокуратури України на дотримання приписів статті 19 Конституції України, статті 214 Кримінального процесуального кодексу України щодо обов’язку повноважних органів здійснювати фіксацію наданих відомостей про кримінальне правопорушення.

16. Вища рада правосуддя вирішила об’єднати дисциплінарні справи, відкриті Другою та Третьою Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя стосовно судді окружного адміністративного суду міста Києва КАЧУРА Ігоря Анатолійовича та передати на розгляд Другої Дисциплінарної палати.

17. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про погодження встановлення премії та надбавок за інтенсивність праці відповідно до особистого внеску в обсяг роботи в межах економії фонду оплати праці Голові Державної судової адміністрації України ХОЛОДНЮКУ Зеновію Васильовичу та заступникам Голови Державної судової адміністрації України БУЛЦІ Ользі Аркадіївні та ГІЗАТУЛІНІЙ Людмилі Василівні за період з 1 по 30 вересня 2017 року.