ВРП ухвалила внести подання Президентові України про призначення Вікторії Мацедонської на посаду судді ВС-КАС

Вища рада правосуддя 10 травня 2018 року розглянула матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення Мацедонської Вікторії Едуардівни на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Артеменко поінформував, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України рішенням від 28 липня 2017 року № 625/вс-17 рекомендувала призначити Мацедонську В.Е. на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та направила рекомендацію разом із відповідними матеріалами до Вищої ради правосуддя.

Кандидатура Мацедонської В.Е. відповідає вимогам статті 127 Конституції України та статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також одній із вимог, визначених частиною першою статті 38 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

За результатами кваліфікаційного оцінювання Мацедонська В.Е. підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

«Порушень визначеного законом порядку надання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації для призначення Мацедонської В.Е. не виявлено та не встановлено обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням її на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду», – зазначив Ігор Артеменко.

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення Мацедонської Вікторії Едуардівни на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя протягом 14–25 вересня 2017 року розглянула 120 матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного Суду.

29 вересня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення 111 кандидатів на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Водночас ВРП відклала розгляд матеріалів щодо семи кандидатів на посади суддів Верховного Суду, зокрема і Мацедонської В.Е. Причинами відкладення стали нерозглянуті дисциплінарні провадження стосовно діючих суддів; наявність дисциплінарних скарг, які потребують перевірки до вирішення питання про призначення кандидатів на посади; надходження звернень щодо кандидата, які потребували додаткового вивчення.

З 15 грудня 2017 року Верховний Суд розпочав діяльність.

Хотите быть в курсе последних важных событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал АНТИРЕЙД t.me/antiraid