Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 01 по 07 квітня 2023 року

Огляд практики ВС від Ростислава Кравця, що опублікована з 01 по 07 квітня 2023 року

На цьому тижні Велика палата обнародувала виключно окремі думки в захист сикофантів, бідось та інші, постанов як суду касаційної інстанції немає, хоче вже декілька місяців є не відписані постанови, мабуть, немає часу або бажання працювати судячи з постійної участі в якихось конкурсах, конференціях, виправдовуваннях свого правового фетишизму. Однак, огляд вийшов не менш цікавим з дуже важливими рішеннями апеляційних судів по відстороненим, захисту честі й ділової репутації судді від бідось та зразкової справи по винагороді Судовій охороні.

За цей період, рекомендую звернути увагу на наступні ухвали, постанови й рішення:

Огляд судової практики ВС-КАС за січень 2023 року

В огляді вміщено низку важливих правових позицій КАС ВС, сформульованих під час розгляду адміністративних справ.

В рішеннях у справах щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів наведено правові позиції колегій суддів про:

✅облік основних засобів, що використовуються для підтримання об’єкта в робочому стані;

✅оподаткування доходу платника до та після реєстрації фізичною особою – підприємцем;

✅надання індивідуальної податкової консультації;

✅визначення норми технологічних втрат при виробництві палива;

✅визначення митної вартості товару на підставі контракту на поставку продукції.

У рішеннях у справах щодо захисту соціальних прав містяться висновки судової палати про обов’язковість отримання дозволу від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, на проведення будівельних робіт у межах історичного ареалу міста Києва. Також вміщено правові позиції колегій суддів, зокрема, щодо:

✅умов для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

✅віднесення до корисного відпуску теплової енергії всіх обсягів теплової енергії, що споживаються обладнанням на об’єктах енергетики промислових підприємств;

✅обов’язку органу місцевого самоврядування при ухваленні рішення про надання особі у приватну власність земельної ділянки керуватися законодавством, чинним саме на момент ухвалення рішення;

✅підстав припинення оператором надання користувачу послуги з розподілу електричної енергії / постачання електричної енергії.

У рішеннях у справах щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян – правові позиції колегій суддів стосовно:

✅визначеної законом форми відмови в задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України;

✅визначення критеріїв «грубого» порушення Правил адвокатської етики;

✅автомобільних перевізників, які повинні мати серед обов’язкових документів ліцензію;

✅порядку затвердження результатів виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В».

В огляді є також важливі правові позиції процесуального характеру щодо відсутності обов’язку сплати судового збору за звернення до суду із заявою про роз’яснення судового рішення; можливості оскарження в апеляційному порядку ухвали суду про відмову в задоволенні заяви про накладення штрафу.

Постанова КАС, що залишила в силі рішення Дніпровського райсуду Києва про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення, поновлення допуску до роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

Справа № 755/20625/21

Це наша справа. Київський апеляційний суд з врахуванням позиції Великої палати Верховного суду (без України) та Конституції України захистив права вчительки на працю та існування, яке в неї хотів відібрати Кабмін Шмигаля та МОЗ Ляшка разом з директором школи. Саме так і відбудовується довіра до суду, і ніякі міжнародні експерти для цього не потрібні.

Постанова ЛАС про залишення в силі рішення Залізничного районного суду Львова про визнання незаконним та скасування наказу Львівського обласного центру зайнятості про відсторонення від роботи та стягнення середнього заробітку

Справа № 462/9652/21

Це ще одна наша справа з захисту прав людини. Суддя Залізничного районного суду м. Львова та судді Львівського апеляційного суду, що не продали совість та честь за зарплату та довічну винагороду, та пам’ятають свою присягу захистили права людини.

Зокрема, судді звернули увагу:

Згідно з резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) від 27 січня 2021 року за № 2361 (2021) «Вакцини проти Covid-19: етичні, юридичні та практичні міркування» та профільним законодавством України, щеплення проти СОVID-19 не є обов’язковим.

Відповідно дост. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»та ст. 42, 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», передумовою будь-якого медичного втручання є отримання відповідної на те інформованої згоди пацієнта.

Відтак, у розумінні ст.3,28 Конституції України, клінічні випробування на громадянах лікарських засобів без їх вільної згоди з застосуванням будь-яких засобів примусу є протизаконним.

Постанова КАС про захист честі, гідності та ділової репутації від неправдивої інформації, що була розповсюджена з метою дискредитації судової гілки влади та проведення судової реформи

Справа №361/3910/19

Це наша справа. Цинізм цієї ситуації полягає не тільки в брехливих висловлювання депутата та ЗМІ що належать бідосям та їм допомагають, а у тому, що цей депутат їздив п’яним за кермом за що був притягнутий до відповідальності, крім того його помічницею у той час була сьогоднішня народна депутутка Радіна (Красносельска), яка зараз очолю антикорупційний комітет Верховної ради України та не хоче подавати декларацію за яку принижувала суддів Конституційного суду України з іншими бідосями.

От такі всі ці активісти на зарплатах в іноземців.

Рішення ВС-КАС у Зразковій справі про незаконність ненарахування і невиплати додаткової винагороди працівникам Служби судової охорони передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168

Справа №260/3564/22

Дуже приємно коли суд не тільки декларативно говорить про норми Конституції України, а й застосовує їх на практиці захищає громадян від свавілля виконавчої та законодавчої гілок влади.

Суд задовільнив позов шляхом визнання протиправною бездіяльності ТУ ССО у Закарпатській області щодо ненарахування і невиплати йому додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168, та зобов’язання ТУ ССО у Закарпатській області нарахувати і виплатити позивачу вказану додаткову винагороду в розмірі 30000 грн на місяць (за умови відпрацювання норми робочого часу відповідного місяця), починаючи з 24 лютого 2022 року.

Щодо застосування зразкової справи:

V. ОЗНАКИ ТИПОВИХ СПРАВ

а) позивачем є співробітник Служби судової охорони;

б) відповідачем є центральний орган управління (Центральний апарат) або територіальний підрозділ (територіальне управління) Служби судової охорони;

в) предметом спору є додаткова винагорода, передбачена постановою Кабінету Міністрів України №168;

г) спір виник внаслідок невиплати співробітнику Служби судової охорони додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168;

г) предметом позову є позовні вимоги (по-різному сформульовані, але однакові по суті) про визнання протиправними дій (бездіяльності) відповідача щодо ненарахування і невиплати додаткової винагороди, встановленої постановою Кабінету Міністрів України №168, та зобов’язання відповідача нарахувати і виплатити таку винагороду, починаючи з 24 лютого 2022 року (стягнення з відповідача суми додаткової винагороди за певний період).

VI. ОБСТАВИНИ ЗРАЗКОВОЇ СПРАВИ, ЯКІ ОБУМОВЛЮЮТЬ ТИПОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ МАТЕРІАЛЬНОГО ПРАВА І ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ ТАКИХ НОРМ

Висновки Верховного Суду у цій зразковій справі щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України №168 у посутньому зв’язку з положеннями статей 43 і 58 Конституції України, статей 161, 165 Закону України від 02.06.2016 №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», нормами Порядку №384 і Порядку №396 належить застосовувати в адміністративних справах про виплату на користь співробітників Служби судової охорони додаткової винагороди у правовідносинах, що виникли з 24 лютого 2022 року.

VII. ОБСТАВИНИ, ЯКІ МОЖУТЬ ВПЛИВАТИ НА ІНШЕ ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ МАТЕРІАЛЬНОГО ПРАВА, НІЖ У ЗРАЗКОВІЙ СПРАВІ

На інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, може впливати подальша зміна законодавства, що регулює ці правовідносини, та інший предмет спору у подібних правовідносинах.

Цей огляд зроблений з використанням системи ZakonOnline.com.ua Рекомендую її через дуже дружній та зручний інтерфейс із зазначенням всіх процесуальних документів по конкретній справі і великої кількості корисних перехресних посилань, а також пошуку конкретної постанови і правової позиції.

Не забудьте приєднатися до наших каналів з останніми новинами і оглядами судової практики. Разом з описом історичних подій й цитатами на кожен день.

Книги з таблицями судових рішень неоднакового застосування норм права за кредитними, сімейним, страховим і зобов’язальних правовідносин, банкрутства. Правові висновки ЄСПЛ Ви можете придбати тут.

Також раджу звернути увагу на:

Таблиця строків позовної давності

Ставки судового збору з 01.01.2023

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *