Оновлено порядок речового забезпечення військових
Вирішено удосконалити порядок речового забезпечення військовослужбовців шляхом унесення низки змін до деяких законів України.
Насамперед уточнено, що речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що визначає Міноборони. Порядок же грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначає Уряд.
Для військовослужбовців установлюються військова форма одягу та знаки розрізнення. При цьому законодавець конкретизував, що:
військова форма одягу — комплект одноманітних за конструкцією та регламентованих за зовнішнім виглядом предметів одягу, взуття та окремих видів спорядження, встановлений для військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань;
знаки розрізнення військовослужбовців — знаки (погони, нарукавні та нагрудні знаки, знаки на спину; знаки на головних уборах, зокрема кокарди, емблеми, орнаменти; гаптування; канти і лампаси; гудзики з символікою) на форменому одязі, призначені для позначення військових звань, посад, приналежності до держави, військового формування, виду ЗСУ, роду військ, служб, військових частин (підрозділів).
Закон діє з 30.07.2015 і дозволяє використовувати затверджені до 30.07.2015:
польову військову форму, знаки розрізнення до неї — до 01.01.2016;
іншу військову форму, знаки розрізнення, спецодяг, взуття та спорядження військовослужбовців, ЗІС та інші предмети речового майна — в межах установлених норм, але не пізніше ніж до 01.01.2018.
У межах установлених норм забезпечення використовуються й одержані як гуманітарна або благодійна допомога:
предмети військової форми одягу (але не довше півроку після припинення АТО);
інші предмети речового майна.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!