Валютним позичальникам знову обіцяють списати борги, але не всім
У Кабміні вже лежить новий законопроект, який має вирішит проблему валютних позичальників.
Про це кореспондентові Gazeta.ua розповіли в Незалежній асоціації банків України.
‘Новий законопроект передбачає реструктуризацію валютних кредитів, що надавалися для покупки єдиного житла’, – зауважує Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.
Згідно з цим законопроектом, списання боргу можливе від 25% до 100% у залежності від класу майна, яке було придбано за рахунок цих валютних кредитів. Також береться до уваги категорія позичальника.
‘Наприклад, для тих категорій громадян, яким держава гарантує додаткову підтримку, а також позичальників, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, приймаючи безпосередню участь в бойових діях в зоні АТО, передбачено розмір списання боргу до 100%. У першу чергу, ми маємо захистити людей, які дійсно стоять перед ризиком втратити єдине житло. Натомість треба відрізняти й інші категорії валютних позичальників – тих, хто коштом валютного кредиту придбав автомобіль класу ‘люкс’ чи дорогий мобільний телефон. Попередній законопроект передбачав списання боргу всім – і тим, хто цього потребував, і тим, хто купував п’яту квартиру або четвертий автомобіль’, – зазначила Олена Коробкова.
У НАБУ сподіваються, що новий законопроект щонайшвидше розглянуть у Кабміні та внесуть на розгляд Верховної Ради, щоб уже в березні у депутатів була змога проголосувати його у першому читанні.
‘Компенсації з держбюджету не буде. Вирішення проблеми валютних кредитів передбачається за рахунок банків’, – уточнила Коробкова.
Нагадаємо, вчора на засіданні Верховної Ради депутати не змогли подолати вето Президента, яке фактично скасовує закон ‘Про реструктуризацію зобов’язань по кредитам в іноземній валюті’ № 1558-1. Він передбачав реструктуризацію всіх споживчих кредитів по курсу 5,05 гривні за долар. При необхідній конституційній більшості у 300 голосів проти рішення глави держави проголосували лише 54 парламентарі.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!