ВССУ узагальнив практику в справах про зняття арешту з майна
Пленум Вищого спеціалізованого суду з рогляду цивільних і кримінальних справ України прийняв постанову «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна».
Як повідомили у ВССУ, наявна на сьогодні з цього питання постанова Пленуму Верховного Суду була прийнята ще у 1976 році (вносились лише кілька змін), і, звичайно, наразі вона вже об’єктивно не може забезпечити суддів щодо вирішення багатьох спірних питань судової практики. Адже у 1996 році було прийнято Конституцію України, а з 1 січня 2004 року набрав чинності новий ЦК України, який розвив конституційні положення про захист права власності, втратив чинність Закон про власність, 4 листопада 2010 року в новій редакції прийнято Закон про виконавче провадження, в який постійно вносяться зміни, і нещодавно набрав чинності новий КПК України, а багато питань переплітаються з ним.
Тому у постанові роз’яснено положення, які судовою практикою по-різному застосовуються, є неоднозначними та по-різному тлумачаться у процесі правозастосування. При цьому надані судам роз’яснення базуються лише на матеріалах судової практики та судових рішеннях.
Зокрема, у постанові Пленуму судам роз’яснено такі питання:
– розмежовано способи судового захисту, а саме: хто і за яких передумов має право на звернення з позовом про зняття арешту з майна в позовному провадженні, а хто має право лише на оскарження дій державного виконавця чи іншої особи (слідчого) при накладенні арешту на майно;
– спірні питання, пов’язані із застосуванням норм Сімейного та Цивільного кодексів України щодо належності майна на праві спільної сумісної власності членів сім’ї та подружжю, яке виключається з опису, та розмір часток цього майна;
– висвітлено різницю між арештом майна та описом майна та інші спірні питання.
Варто зазначити, що текст постанови на сайті ВССУ поки що відсутній.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!