Чому Вища рада правосуддя призначила нового суддю до незаконно створеного Верховного суду (не України) і хто за цим стоїть
07 вересня 2023 року Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення ПАРХОМЕНКА Павла Івановича на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Що ж стоїть за цим призначенням?
Більш детально про призначення судді, який критикує судову владу і ставить під сумнів законність остаточних судових рішень розповів у себе на сторінці Фейсбук відомий адвокат Ростислав Кравець.
Як і обіцяв, швиденько розповім про чудо яке трапилось вчора.
Ні, це не про те як ОЗУ ВП ВС визнала всіх суддів без повноважень такими, що втратили статус суддів і це не про те як окрема думка Всеволода Князєва, який перебуває у СІЗО потрапила до реєстру.
Це про суддю Бахмацького райсуду Чернігівської області Павло Пархоменко, якого вчора без конкурсу та додаткового добору було рекомендовано призначити суддею Касаційного цивільного суду у складі незаконно зареєстрованого Верховного суду (не України).
Шлях його був тернистим та на мою думку досить сумнівним, але красивим.
І так, все по черзі.
06.03.2019 ВККСУ приймає рішення № 637/вс-19 Про надання рекомендації щодо призначення кандидата Пархоменка Павла Івановича на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду в межах конкурсу, оголошеного рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 02 серпня 2018 року № 185/зп-18
20.03.2019 ВРП приймає рішення № 884/0/15-19 Про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
ВРП послалось на скаргу в якій зазначалося, що 2 березня 2018 року суддею Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменком П.І. на замовлення фізичних осіб – ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було складено «Експертний висновок Павла Пархоменка» (далі – Висновок) для Високого суду Британських Віргінських Островів. Скаржник ОСОБА_3, посилаючись на Висновок, копію якого надав, вказує, що Пархоменко П.І. склав його на замовлення приватних осіб. До того ж у Висновку всупереч вимогам Закону № 1402-VІІІ та Цивільного процесуального кодексу України, статті 12 Кодексу суддівської етики він публічно піддає сумніву судові рішення, які набрали законної сили, а саме: рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 19 листопада 2014 року; ухвалу апеляційного суду міста Києва від 21 вересня 2015 року; рішення Подільського районного суду міста Києва від 8 травня 2017 року; ухвали суду касаційної інстанції (п. 425, с. 101; п. 429, c. 102; п. 436, c. 103; п. 444, с. 104 Висновку).
Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 березня 2019 року № 773/1дп/15-19 відмовлено у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменка П.І., водночас дисциплінарним органом Вищої ради правосуддя встановлено, що вказані дії судді є такими, що суперечать нормам суддівської етики, зокрема пункту 12 Кодексу суддівської етики.
У пункті 10 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями 40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада 1985 року та 13 грудня 1985 року, закріплено, що особи, відібрані для судових посад, повинні мати високі моральні якості і здібності.
Положення міжнародних документів та законодавства України визначають, що суддя має дотримуватись високих стандартів поведінки та не вчиняти дій, які підривають авторитет правосуддя.
Враховуючи наведене, Вища рада правосуддя вважає, що поведінка кандидата та його ставлення до такої поведінки викликають обґрунтований сумнів щодо відповідності Пархоменка П.І. критерію професійної етики та є обставиною, яка може негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у разі його призначення на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
За результатами голосування Вища рада правосуддя вирішила відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення Пархоменка П.І. на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
14.06.2021 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: головуючого судді Берназюка Я.О., суддів: Гімона М.М., Желєзного І.В., Стеценка С.Г., Шарапи В.М., відмовляє у задоволені позову Пархоменко в якому він просив:
визнати протиправним рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 15 березня 2019 року № 773/1дп/15-19 по скарзі ОСОБА_2 від 16 серпня 2018 року № А-4914/0/7-18, яким було відмовлено у притягненні судді Бахмацького районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності, в частині встановлення обставин, що дії судді є такими, що суперечать нормам суддівської етики;
визнати протиправним та скасувати рішення Вищої ради правосуддя від 20 березня 2019 року № 884/0/15-19 про відмову у внесенні Президентові України подання про призначення ОСОБА_1 на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду;
зобов`язати Вищу раду правосуддя розглянути питання та внести Президентові України подання про призначення ОСОБА_1 на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
06.07.2023 Велика Палата Верховного Суду у складі Головуючого судді Уркевича В. Ю., судді-доповідача Гриціва М. І., суддів Власова Ю. Л., Воробйової І. А.,Катеринчук Л. Й., Кишакевича Л. Ю., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Мартєва C. Ю., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Ситнік О. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Усенко Є. А., визнає протиправним та скасовує рішення Вищої ради правосуддя від 20 березня 2019 року № 884/0/15-19 про відмову внести Президентові України подання про призначення ОСОБА_1 на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
Зобов’язує Вищу раду правосуддя повторно розглянути питання щодо внесення Президентові України подання про призначення ОСОБА_1 на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.
Рішення по справі готує суддя Ткачук О.С. це той кого вчора в судовому засіданні цікавили три букви (ОЗУ) в моїх постах у фейсбуці, а не суть справи, на скільки я зрозумів.
Варто відзначити, що 13.05.2019 виходить стаття ГО ДеЮре де відомі бідосі пишуть, що Павло Пархоменко був єдиним, кого не пропустила Вища рада правосуддя. Він — один з найкращих суддів України, він впроваджує нові стандарти в правосудді для дітей. Він стільки всього зробив, його в приклад всім суддям треба ставити.
Павло Пархоменко хвалебно сприймають разом з Ларисою Гольник та Віктором Фоміним.
І от вчора 07.09.2023 при тому, що встановлено, що його дії фактично підривають довіру до судової гілки влади все ж рекомендують не незаконно зареєстрованого суду.
Які можна зробити висновки?
В мене один поки висновок. Нова ВРП та ОЗУ ВП ВС разом з бідосями намагаються призначити суддю який буде продовжувати підривати довіру до судової гілки влади.
От Вам і вся реформа та її мета, яку вчора вже ніхто не приховував.
Вірю у ЗСУ, незалежний суд України та перемогу💙💛
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!