Чи утримає українська армія Покровськ до кінця року: аналіз військових аналітиків Заходу

Чи утримає українська армія Покровськ до кінця року: аналіз військових аналітиків Заходу

Російські сили тримають ініціативу на передовій, і не виключено, що українці будуть змушені залишити Покровськ до кінця року. Про це заявив підполковник Янек Кессельманн, другий командувач Сил оборони й керівник розвідки Естонії.

За його словами, якщо нинішня інтенсивність російських атак на цьому напрямку збережеться, “Збройні сили України, швидше за все, будуть змушені відступити від міста Покровськ і зайняти позиції трохи глибше в межах своєї території”. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Голос Америки».

Кессельман назвав взяття Вугледара російськими військами найвизначнішою подією останнього тижня на фронті. “Оскільки Україна була змушена відступити з міста, ми оцінюємо, що сили противника консолідують свою діяльність у цьому напрямку”, – сказав він.

Говорячи про Курську область, Кессельманн зазначив, що видно, що росія зосереджує там підрозділи, і є ймовірність, що протягом жовтня російські війська можуть спробувати перейти в контрнаступ.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ситуація у Покровську

Генштаб ЗСУ нині повідомив, що Покровський напрямок залишається одним із найскладніших, і “в районах Миколаївки, Селідового та Лисівки точаться запеклі бої,… ворожа авіація завдала ударів поблизу населених пунктів Покровськ та Селідове, застосувавши КАБи”. У зведенні йдеться, що за минулу добу українські сили оборони відбили 30 атак.

У самому місті через російські обстріли пошкоджено або знищено близько 80% критичної інфраструктури, попри це, у Покровську залишаються 13 тисяч людей, з них 94 дитини. Однак, як розповів начальник міської військової адміністрації Сергій Добряк в ефірі телемарафону, евакуація триває і ще півтора місяця тому у Покровську було 48 тисяч людей і майже 5900 дітей. За даними Добряка, зараз російські військові перебувають за 7 кілометрів від околиць міста.

Нагадаємо, у перші два роки повномасштабної війни Покровськ був тиловим містом, однак за останні тижні російські сили стрімко наблизилися туди.

Пріоритетний напрямок

Український військовий аналітик Костянтин Машовець пише, що зокрема захоплення Авдіївки допомогло РФ перекинути свої війська на Покровський напрямок, який є одним із пріоритетних для Кремля.

Дії Москви вказують на те, що “російське військове командування, можливо, віддало перевагу формуванню оперативних резервів для підтримки наступальних операцій на пріоритетних ділянках лінії фронту, а не розвитку всього театру бойових дій”, пише вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW).

Газета Washington Post напередодні опублікувала матеріал, де йдеться про те, що східний фронт “прогинається” під тиском “удосконаленої російської тактики” та “переважаючим вогневим потенціалом” РФ, тож зараз “у низці сіл на південь від Покровська, включно з Вугледаром”, де було відносно спокійно протягом останніх двох років, спостерігається більше бойових дій, ніж будь-коли, й перевага – на боці росії.

“Ворожі війська штурмують поля битв невеликими групами, що зводить до мінімуму виявлення та ускладнює вогонь у відповідь за підтримки значної кількості артилерії та безпілотників, – пише WP. – Росія також покращила зв’язок на полі бою, допомагаючи координувати атаки. Хоча втрати приголомшливі, кажуть українські солдати, у росіян є кількість, щоб підтримувати тиск, а західна допомога не компенсує дефіцит техніки”.

Російські резерви

ISW вважає, що нинішній російський наступ на сході України може досягти кульмінації “найближчими місяцями, якщо не тижнями”.

Оглядачі аналітичного центру вважають, що “російські війська не мають достатньої живої сили і матеріальних засобів, щоб продовжувати інтенсивні наступальні дії нескінченно довго”.

Однак вони можуть продовжувати проводити наступ значно нижчими темпами, сподіваючись, що тиск не дозволить Україні накопичити свої сили, й зараз “українські сили справді стикаються з серйозними оперативними викликами та обмеженнями, які дають російським силам можливість досягти тактично значущих успіхів”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Машовець зазначає, що росія від початку свого повномасштабного вторгнення намагається накопичити свої резерви, зокрема шляхом мобілізації та створення нових формувань. За його оцінкою, спочатку російське військове командування мало намір направити більшу частину своїх “стратегічних резервів” на Харківський і Покровсько-Торецький напрямки, але українське вторгнення в Курську область і уповільнення просування росіян на півночі Харківської області ускладнили цей план.

ISW також вважає, що “російське військове командування готувало поточну російську наступальну операцію влітку 2024 року на кілька місяців наперед і накопичило оперативні резерви та ресурси для операції”,

При цьому аналітики ISW зазначають, що росія нещодавно сформувала або формує зараз ще більше резервних частин і з’єднань, ніж згадує Машовець, “хоча варто відзначити, що росія вже ввела елементи більшості з цих формувань до бойових дій”.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *