Державна реєстрація нормативно-правових актів: ключові аспекти, які потрібно знати
Державну реєстрацію нормативно-правових актів покладено на Міністерство юстиції України та його територіальні органи. Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м.Київ роз’яснило питання державної реєстрації нормативно-правових актів. Про це йдеться у пресслужбі відомства.
Реєстрація нормативно-правового акта полягає у:
– проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України,
– прийнятті рішення про державну реєстрацію цього акта,
– присвоєнні йому реєстраційного номера
– та занесенні до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА».
Отже, правова експертиза і державна реєстрація нормативно-правового акта гарантує його відповідність Конституції України, актам чинного законодавства та новим умовам економічного розвитку.
Державну реєстрацію нормативно-правових актів Указом Президента України від 03.10.92 № 493 покладено на Міністерство юстиції України та його територіальні органи.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Незареєстровані нормативно-правові акти не проходять правової експертизи і не набувають чинності у порядку, встановленому законодавством. Нечинні нормативно-правові акти не можуть прийматись до виконання та не викликають правових наслідків.
І все це для недопущення застосування незаконних нормативно-правових актів, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян», – сказано у повідомленні.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!