Довіра українців до офіційних джерел впала до 49% за півроку, 90% зазнали впливу фейків

Довіра українців до офіційних джерел впала до 49% за півроку, 90% зазнали впливу фейків

Rakuten Viber провела опитування та дізналася, яким джерелам новин довіряють українці. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь приблизно 40 тис. користувачів.

З’ясувалося, що половина українців (49%) читають виключно ЗМІ та верифіковані канали держорганів. Разом з тим 21% респондентів на додачу до перевірених каналів також проглядають й на неофіційні ─ в пошуках більш оперативних новин. Крім того, 9% опитаних довіряють повідомленням від близьких, 6% користуються інформацією від блогерів та експертів. Водночас 15% українців зовсім не вірять будь-яким новинам зараз. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ITC.ua».

Варто зазначити, що у квітні 2023 Rakuten Viber проводила схоже опитування: тоді ЗМІ та верифіковані канали державних органів як єдине джерело новин обрали 63% респондентів. Отже, українці поступово втрачають інтерес та довіру до офіційних джерел. Неофіційним каналам довіряли лише 2% українців. В цьому сегменті, навпаки, спостерігається стрімке зростання. Довіра до блогерів та експертів лишилась незмінною (5%), як і до близьких (9%). Кількість українців, які не вірять новинам взагалі, зменшилася: пів року тому кожен п’ятий респондент (20%) ставив під сумнів будь-яку інформацію в мережі.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Також Rakuten Viber дізнавалася, чи стикались українці з фейками та як реагують на них. 90% опитаних стикалися з неправдивими новинами. Однак реакція на дезінформацію серед українців відрізняється. Більш ніж половина опитаних (58%) не звертають уваги на фейки.

Лише третина українців (32%) протидіють поширенню неправдивих новин:

17% відписуються від каналів із таким вмістом
8% попереджають близьких
7% подають скаргу на контент і блокують джерело.

Водночас 10% респондентів відповіли, що ніколи не стикались з фейками.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *