Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві розпочав свою роботу

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві розпочав свою роботу

В Україні завдяки Європейському Союзу та Групі Світового банку разом з Урядом України запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі-Фонд), який надаватиме гарантії під кредити малим фермерам, – інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики станом на сьогодні Фонд дає за фермерів, які обробляють або мають у власності до 500 га землі, гарантії банкам до 50% на суму до 30 млн грн. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Верховна Рада України».

Зазначається, що з метою задоволення основних фінансових потреб малих фермерів в умовах російського вторгнення в Україну, Фонд вирішуватиме такі важливі питання, як придбання сільськогосподарських земель, фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання, а також задоволення операційних потреб малих фермерських господарств.

Також, завдяки гранту в розмірі 10 мільйонів євро, наданому Європейським Союзом в рамках проєкту Світового банку «Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств в Україні», та аналогічному внеску, наданому Світовим банком в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», Фонд матиме достатню капіталізацію для початкового етапу своєї діяльності.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Наразі розмір профінансованого статутного капіталу Фонду становить майже 400 млн грн, проте він може бути збільшений.

Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів, які обробляють до 500 гектарів земель. Позичальники зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн. Також суб’єкт має відповідати вимогам Фонду та екологічним і соціальним вимогам Світового банку.

Крім цього, фермер має бути зареєстрований у Державному аграрному реєстрі (ДАР).

За даними Фонду, потенційно скористатися таким інструментом в Україні зможуть 17,7 тис. малих фермерів.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *