Як перевестися судді без штатної посади: роз’яснення ВП ВС

Як перевестися судді без штатної посади: роз’яснення ВП ВС

Переведення судді до іншого суду без конкурсу може здійснюватися виключно після підтвердження ним відповідності займаній посаді судді. Такий висновок зробила Велика палата ВС у постанові від 17.10.2024 у справі №990/56/24.

У цій справі суддя звернувся із позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення ВККС від 16.01.2024 №2/пс-24 «Про відмову судді Окружного адміністративного суду міста Києва Особі 1 у рекомендуванні для переведення на посаду судді до іншого суду та призначення кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді». Зазначав, що станом на час звернення він не може здійснювати правосуддя з незалежних від нього причин, бо не був зарахований до штату Окружного адміністративного суду м.Києва. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».

Як зазначила ВП ВС, на момент прийняття спірного рішення ВККС застосуванню підлягали ті норми права, які були чинними на момент його прийняття. У разі якщо чинна на той час норма визначала такі рішення, дії або бездіяльність як правомірні, то підстав визнавати їх у судовому порядку протиправними або не застосовувати чи віддавати перевагу іншим нормам права нема.

ВП визнала необґрунтованими твердження позивача, що умови та порядок переведення судді з суду, який перебуває у стані реорганізації чи ліквідації, до іншого суду стосуються винятково суддів, котрі зараховані у штат відповідного суду. Адже для того, аби мати статус і повноваження судді, недостатньо бути призначеним чи обраним на посаду без прив’язки до вакантної посади у відповідному суді, чи, так би мовити, бути «вільним» суддею поза відповідною судовою інституцією.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Високі судді наголосили: аби набути повноважень судді, включаючи право на отримання доплат до посадового окладу, мають бути виконані всі умови судоустрійного закону. Зокрема, крім того, щоб бути громадянином України, зарахованим у штат відповідного суду, особа має бути призначена на посаду судді, скласти присягу, пройти початкову підготовку у випадках та порядку, встановлених цим законом, дочекатися виконання останньої із цих умов, яке й буде датою набуття суддею повноважень зі здійснення правосуддя.

Натомість, суддя, не зарахований у штат відповідного суду з незалежних від його волі причин, може не мати повноваження на здійснення правосуддя, але не перестає бути суддею, не втрачає статусу судді і, зокрема, пов’язаної з ним правоможності звертатись із заявою про переведення до іншого суду, реалізація якої має проводитися з дотриманням умов та порядку, чинними на час перебігу події переведення.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *