ЄСПЛ визнав заборону “георгіївської стрічки” в Україні законною
Європейський суд з прав людини визнав заборону публічного носіння “георгіївської стрічки” в Україні законною. У рішенні “Борзих проти України” 2017 року суд підтвердив право держави притягувати до відповідальності за використання цього символу. Про це повідомляє ЄП з посиланням на рішення Суду.
Справа стосувалася заборони публічного носіння георгіївської стрічки в Україні, яка набула чинності у 2016 році. Позивачем виступав Юрій Борзих – колишній військовий, який хотів носити георгіївську стрічку 9 травня – День перемоги. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».
Скаргу було подано до Європейського суду з прав людини 17 листопада 2017 року. Борзих скаржився, зокрема, на заборону носити георгіївську стрічку у громадських місцях і на те, що ця заборона має дискримінаційний характер.
“Суд відзначив зміну значення георгіївської стрічки в умовах збройного конфлікту з росією, що триває, і, зокрема, дійшов висновку, що хоча заборона України обмежила свободу вираження поглядів, воно була в межах розсуду держави”, – йдеться в рішенні ЄСПЛ.
На думку Суду, ситуація Борзих являла собою втручання в його право на свободу вираження поглядів. Під час оцінки того, чи було втручання виправданим і, зокрема, необхідним у демократичному суспільстві, Суд узяв до уваги контекст, у якому відбувалася заборона на георгіївську стрічку.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
“Суд не бачить причин ставити під сумнів зусилля українського уряду щодо вирішення проблем, породжених збройним конфліктом. Суд зазначив, що заборона на георгіївську стрічку не була абсолютною забороною, та існувало доволі багато винятків, включно з її законним використанням як оригінальної державної нагороди або військової нагороди, врученої до 1991 року”, – зазначили в ЄСПЛ.
Суд постановив, що держава не перевищила свої межі повноважень (“межі розсуду”), і відхилив цю частину скарги як явно необґрунтовану.
Крім того, Борзих не зміг довести, що заборона заподіяла йому душевні страждання або тривогу чи іншим чином справила на нього істотний вплив, резюмували в ЄСПЛ.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!