Кабмін вводить заборону на передачу власності та зміну цільового призначення земель у Каховському водосховищу

Кабмін вводить заборону на передачу власності та зміну цільового призначення земель у Каховському водосховищу

12 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, спрямоване на захист земель, які раніше займало Каховське водосховище. Забороняється формування, передача у власність або користування, а також зміна цільового призначення цих земельних ділянок. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Виняток становитимуть дії, спрямовані безпосередньо на відновлення водосховища та будівництво необхідних гідротехнічних споруд. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Delo».

Це рішення прийняти з метою запобігання нецільовому використанню цих територій та створення умов для їх майбутнього відновлення. Воно діятиме під час воєнного стану та п’ять років після його завершення.

За його словами, Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру доручено на основі доступних аерофотозйомок, аерозйомок та інших матеріалів (у тому числі архівних), створити та відобразити шар, що міститиме відомості про землі під Каховським водосховищем, а також землі, на яких розташовані об’єкти, необхідні для забезпечення функціонування водосховища.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нагадаємо, 6 жовтня Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді встановити заборону на формування, передачу у власність та користування, зміну цільового призначення земельних ділянок на території колишнього вже Каховського водосховища.

На місці зруйнованої Каховської ГЕС збудують нову станцію

В ніч на 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області. Розпочалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів. Внаслідок цього було зруйновано 16 затворів і власне будівлю Каховської ГЕС.

За висновками експертів ГЕС не підлягає ремонту чи відновленню після підриву, тому в “Укргідроенерго” вирішили збудувати на її місці нову.

“Ми розуміємо, що нам доведеться дуже швидко будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу і потужнішу станцію”, – розповів генеральний директор Прат “Укргідроенерго” Ігор Сирота..

Будівництво нової Каховської ГЕС може коштувати Україні близько $1 млрд, оскільки йдеться не тільки про обладнання з машинного відділення, а й про відновлення гідроспоруд і цілісності греблі.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *