Мінфін уточнив, чи вводитиметься податок на карткові перекази: остаточна відповідь

Мінфін уточнив, чи вводитиметься податок на карткові перекази: остаточна відповідь

В тексті Національної стратегії доходів України відсутні ініціативи щодо оподаткування грошових надходжень на банківську картку фізичної особи. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

“Національна стратегія доходів України – це комплексний та структурований документ, який потрібно читати уважно. Будь-який захід, що планується до впровадження підкріплено описом проблематики, як обґрунтування необхідності кожної реформи. Наголошуємо, що у тексті Нацстратегії відсутні заходи щодо оподаткування надходжень на картку фізичної особи”, – йдеться у повідомленні. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Апостроф».

Зазначається, що некоректні висновки з цього питання були зроблені на основі інформації з розділу 4.3.1 “Реформа спрощеної системи оподаткування”.

“Всі доходи фізичних осіб отримані поза межами підприємницької діяльності, крім тих, що прямо передбачені Податковим кодексом України, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку на доходи фізичних осіб, передбаченою Податковим кодексом України”, – йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Також зазначено, що насправді це означає, що:

  • У тексті відсутні слова про “будь-які надходження на картку фізособи”;
  • про вимоги “оподаткування доходів, отриманих поза підприємницькою діяльністю” відображає загальні принципи оподаткування, які й так існують у чинному податковому законодавстві (у розділі IV редакції Податкового кодексу України, що діє).

“Важливо зауважити: будь-яка реформа податкової політики вимагає напрацювання детальних змін до податкового законодавства. Жодна фундаментальна реформа (особливо така складна, як зміна правил оподаткування доходів фізичних осіб) просто неможлива без обговорень з громадськістю, бізнесом, відповідними органами влади. Більше того, як зазначено в Нацстратегії подібні зміни можуть бути запроваджені не раніше року наступного за тим, в якому будуть вважатися виконаними заходи щодо забезпечення конфіденційності та захисту даних в системах ДПС (в тому числі інформації, одержаної від платників податків та податкових агентів)”, – додали у пресслужбі.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *