Міжнародні партнери внесли $22,7 млрд в держбюджет України протягом півроку

Міжнародні партнери внесли $22,7 млрд в держбюджет України протягом півроку

За даними Міністерства фінансів, за перше півріччя Україна залучила 22,7 млрд дол зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

У червні до держбюджету надійшло 3 млрд дол зовнішнього фінансування. Близько 40% із залучених коштів Україна отримала у формі грантів (на безповоротних умовах). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Finbalance».

Серед донорів у червні 2023 року:

– Європейський Союз – 1,64 млрд доларів США (пільгове фінансування)

– Сполучені Штати Америки – 1,2 млрд доларів США (грант)

– Світовий банк – 104 млн доларів США (пільгове фінансування)

– Фінляндія – 15 млн доларів США (грант)

Залучена міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема соціальних та гуманітарних.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Кошти від ЄС були надані в рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою МФД сягає 18 млрд євро. МФД надається на пільгових умовах для України. Термін погашення кредиту складає 35 років. Водночас відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Гранти від США та Фінляндії надані як частина п’ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Кошти від Світового банку були надані Міжнародною асоціацією розвитку (IDA) на пільгових умовах, у рамках Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine). Строк погашення кредиту становить 10 років, з 4-річним пільговим періодом.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *