Можливість мобілізації осіб з інвалідністю ІІІ групи за новим законодавством: юридичний погляд

Можливість мобілізації осіб з інвалідністю ІІІ групи за новим законодавством: юридичний погляд

Нардепи запропонували скасувати відстрочку від мобілізації для людей з інвалідністю 3 групи. Кабмін зареєстрував новий законопроєкт про мобілізацію, щодо норм якого зараз у владі точаться дискусії. Зокрема, документ передбачає позбавлення відстрочки від мобілізації для людей з інвалідністю III групи.

Чи можливий призов цієї категорії населення та чи можуть їх мобілізувати у майбутньому, пояснив юрист Андрій Топчій. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «TCH».

За його словами, у даному випадку існує певне протиріччя між, з одного боку, правом особи на здоров’я (ст. 49 Конституції України) та військовим обов’язком (ч. 2 ст. 65 Конституції України).

“Кожен громадянин має обов’язок щодо захисту Вітчизни, але реалізація цього обов’язку можлива лише тоді, коли стан здоров’я дозволяє такій особі виконувати військовий обов’язок”, – пояснив юрист.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Топчій зауважив, що сама по собі інвалідність не є підставою для звільнення особи від військового обов’язку. Такою підставою є ухвалення рішення про визнання особи непридатною з виключенням з військового обліку. Натомість особи з інвалідністю, відповідно до ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” наразі мають відстрочку від мобілізації.

“Моя особиста думка – мобілізація особи з інвалідністю сама по собі не суперечить Конституції України, але Конституції суперечило би визнання непридатної до військової служби особи придатною до військової служби. Тут скоріше питання, наскільки критерії для непридатності, визначені у Наказі № 402 “Про військово-лікарську експертизу” відповідають реальним можливостям особи здійснювати функції військовослужбовця. Остаточно це питання може бути вирішене тільки Конституційним судом.

Звичайно, це не означає, що я підтримую втрату відстрочки для інвалідів третьої групи. Більш того, сподіваюсь і маю надію, що така відстрочка збережеться”, – зазначив юрист.

Раніше юрист Ростислав Кравець вказав на недоліки і корупційні ризики законопроєкту про мобілізацію.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *