Новий підхід до мобілізації в Україні: три ключові питання

Новий підхід до мобілізації в Україні: три ключові питання

В Україні на законодавчому рівні обговорюються нові підходи до мобілізації – над майбутнім документом активно працюють парламентарі та військові. У суспільстві вже озвучується низка ймовірних змін і не всі до смаку українцям. Своїм поглядом щодо змін до законодавства з питань мобілізації в етері Апостроф TV поділився український адвокат Ростислав Кравець.

Мобілізація силових структур

Ось буквально цього тижня ми почули історію з муніципальною вартою у Запоріжжі. У мене дуже велике питання до існування взагалі муніципальної варти як структури. Чому цю муніципальну варту не мобілізують – це ж підготовлені міцні хлопці, готові до оборони України. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Апостроф».

Що стосується поліції, НАБУ, ДБР тощо – потрібно виважено підходити до штату. Але насамперед потрібно налагодити військовий облік і проводити належну підготовку громадян України до захисту своєї країни.

Демобілізація

Ми бачимо нестачу військових. Ми говоримо не про втрати, а про велику нестачу військових. Ключове не в тому, щоб демобілізувати, а у наданні належної медичної і психологічної допомоги, ротації і заміни. Якщо це буде – буде все добре.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

На сьогоднішній день також не вирішене питання зі строковиками. Ті законопроекти, які наразі пропонуються, пропонують наступне: ми строковиків звільняємо зі служби, протягом п’яти днів вони повинні стати на військовий облік і їх одразу мобілізують. Тобто ті хлопці, які у 19 років пішли на строкову службу у ЗСУ, зараз не можуть брати участі у бойових діях. Але їх хочуть, умовно кажучи, звільнити зі служби і залучати до бойових дій.

А питання демобілізації наразі дуже рано піднімати з точки зору оборони держави. Але людям потрібно відпочити і це питання треба вирішувати негайно. Однак мене виникає таке враження, що депутати собі щось там думають, поставили ту ж Безуглу, вона собі щось сказала, потім це у суспільстві обговорили, розсмокталося і все. А треба вирішувати ситуацію на фронті з нестачею осіб швидко і ефективно.

Потрібен комплексний підхід, а не щотижневі постанови Кабміну, якими постійно міняють порядок виплат військовим, якісь догани чи відсторонення тощо. А потрібно займатися тим, щоб армія воювала і люди були вмотивовані.

Рекрутинг

Що стосується ситуації з рекрутингом. Простий приклад, особа записалася на роботу у штаб забезпечення, а потім її кидають на штурмові дії. Є чимало випадків, коли особа проходила навчання за кордоном на тій чи іншій техніці, а їх направляють у штурмовики. Хто за це понесе відповідальність.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ось зараз розповідають, що особа запишеться на ту чи іншу діяльність. А хто людині дасть гарантії, що умовного водія чи оператора дрону не кинуть на штурмові дії? Жодних гарантій немає. Але людина підписує контракт. Чи буде у такому разі мотивація його підписувати? Тому насамперед потрібно, щоб держава виконувала свої обов’язки, а не намагалась маніпулювати. Тобто ти підписав контракт – і йди штурмуй. Це армія, це війна, яка все спише. І нічого, що подавався на водія чи ще когось там.

А щодо гарантій, то треба розуміти, що це війна. І не можна гарантувати особі, що ти записуєшся на дрони і не підеш штурмовиком. А у нас надивилися американських фільмів чи начиталися красивих американських книжок про те, як там відбувається рекрутинг. У нас такої кількості людей немає і це неможливо фізично зробити.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *