Обов'язкова реєстрація та використання кабінетів у ЄСІТС

Обов’язкова реєстрація та використання кабінетів у ЄСІТС

20 липня 2023 року, опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (від 29 червня 2023 року № 3200-IX). Про це повідомляє Судова влада.

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ADVOKAT POST».

Вже через 90 днів з дня його опублікування, відповідно до вимог ГПК, КАС та ЦПК України, електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі) обов’язково повинні мати:

• адвокати;
• нотаріуси;
• державні та приватні виконавці;
• арбітражні керуючі;
• судові експерти;
• органи державної влади та інші державні органи;
• органи місцевого самоврядування;
• інші юридичні особи.

Інші особи реєструють свої електронні кабінети в добровільному порядку.

Обов'язкова реєстрація та використання кабінетів у ЄСІТС

Водночас для адміністративного та цивільного судочинства є виняток: норми про обов’язок реєстрації електронних кабінетів юридичними особами (приватної форми власності) вводяться в дію через сім місяців з дня опублікування Закону № 3200-IX.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Завдяки реєстрації електронного кабінету особа, яка пройшла електронну ідентифікацію, отримує доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів). Зокрема, у зареєстрованих користувачів є можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо), що здійснюється між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи відбувається з використанням КЕП чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Обов'язкова реєстрація та використання кабінетів у ЄСІТС

Офіційні електронні адреси, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, вважаються електронними кабінетами і використовуються судом та учасниками справи.

Справи в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження в яких відкрито до набрання чинності Законом № 3200-IX, розглядаються за правилами, що діють після введення в дію цього нормативно-правового акта.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *