Партнери НАТО зафіксували вторгнення РФ на всередині території України понад 1200 км та передають дані ЗСУ

Партнери НАТО зафіксували вторгнення РФ на всередині території України понад 1200 км та передають дані ЗСУ

Завдяки оперативним повідомленням від західних партнерів стає відомим про зліт МиГ-31К чи стратегічної авіації, вихід у море російських кораблів та навіть про підготовку до пуску крилатих ракет “Калібр”. Про це повідомив речник Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат під час телемарафону.

За його словами, щодо питання контролю морської акваторії, то якраз із цим питань не може бути, бо чергування як над Чорним морем стратегічних БПЛА RQ-4 Global Hawk, так й у повітряному просторі Румунії таких літаків як P-8A Poseidon, є просто щоденним явищем. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

Водночас підтвердження можливості США та інших західних партнерів зафіксувати зліт стратегічної авіації та МиГ-31К дійсно є приємною несподіванкою. Бо мова йде про можливість ведення моніторингу на дальностях понад 1000 км.

Зокрема до аеродрому “Саваслейка” у Нижньогородській області РФ, звідки регулярно злітають МиГ-31К, до найближчого кордону з НАТО, Фінляндією, майже рівно 1000 км, а до Польщі – 1200 км. Відносно Енгельса де базуються Ту-95 та Ту-160 від нейтральних вод Чорного моря 1200 км, Румунії – 1430 км.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

На фоні цього фіксація зльоту бомбардувальників з авіабази “Оленья” у Мурманській області у 190 км від кордону з Фінляндією чи “Дягилево” під Рязань у 1000 км від Польщі не викликає вже такого здивування.

Водночас ця інформація також говорить про те, що єдина авіабаза стратегічної авіації РФ, яка може знаходитись поза зоною огляду США та їх союзників – це “Белая” в Іркутській області, яка у 2400 км від Південної Кореї, бо “Украинка” в Амурській вже у 1200 км від Японії.

Як повідомляє Defense Express, залишається питання, які саме засоби використовують західні партнери для отримання таких тим паче оперативних даних. Можливо звісно зробити припущення, що мова йде про сузір’я розвідувальних супутників, але річ у тому, що вони у будь-якому випадку мають періодичність обертання.

При цьому створення мережі розвідувальних супутників для онлайн моніторингу, зокрема з метою протидії гіперзвуковому озброєнню, у США знаходиться лише на стаді розгортання й у вересні 2023 року було повідомлено лише про запуск 28 супутників, включно з комунікаційними, а початок повноцінної роботи сузір’я запланований лише на кінець 2024 року, коли їх кількість досягне 150.

Партнери НАТО зафіксували вторгнення РФ на всередині території України понад 1200 км та передають дані ЗСУ

Тобто, скоріш за все, мова йде про інші й далеко не космічні технології, які дозволяють, в першу чергу США, тримати під контролем більшу частину повітряного простору РФ, але й постійно оновлювати “банк цілей” на випадок війни, яка з таким рівнем розвідки не може стати для них сюрпризом.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *