Перший випадок страти за допомогою азоту: як у США використали азот для виконання смертного вироку

Перший випадок страти за допомогою азоту: як у США використали азот для виконання смертного вироку

25 січня 2024 року штат Алабама вперше у світі провів страту ув’язненого за допомогою азотної гіпоксії — ця подія викликала широкий резонанс. 58-річний Кеннет Юджин Сміт був засуджений до смертної кари за замовне вбивство, яке він скоїв у 1988 році.

На обличчя засудженого одягли респіраторну маску, до якої прикріпили каністру із чистим азотом. Пуск азоту в маску позбавив чоловіка доступу до кисню, що призвело до його смерті. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Loyer».

Страта Сміта проходила за закритим для громадськості режимом. За її перебігом спостерігали лише п’ять незалежних свідків із засобів масової інформації, а також сім’я Сміта та сім’я його жертви Елізабет Сеннет.

Департамент виконання покарань штату Алабама стверджує, що такий метод страти «виявився ефективним і гуманним».

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Однак медики та правозахисники раніше заявляли, що спроби Алабами застосувати неперевірений метод страти на Сміті можна прирівняти до експериментів на людях.

Адвокати Сміта стверджували, що оскаржать це рішення у Верховному суді США, проте суд відхилив запит про скасування страти.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *