Повістка для студента: поради від адвоката щодо дій у такій ситуації

Повістка для студента: поради від адвоката щодо дій у такій ситуації

В Україні подовжили воєнний стан та мобілізацію до 14 лютого. Згідно з законом студентів не можуть мобілізувати до лав ЗСУ. Утім, це лише тимчасова відстрочка від призову.

Нюанси щодо відстрочки від мобілізації студентів пояснив юрист та адвокат Ростислав Кравець, про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Факти».

Відстрочка від мобілізації для студентів

Адвокат пояснює, що значних змін від 2022 року не відбулося. Відстрочку студентів від мобілізації регулює стаття 23 Закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (незалежно від віку, спеціалізації, вже наявної освіти тощо):

  1. здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти;
  2. студенти фахової передвищої та вищої освіти;
  3. асистенти-стажисти;
  4. аспіранти та докторанти.

Попри те, що відстрочку від мобілізації мають усі здобувачі вищої освіти, іноді ТЦК СП незалежно від віку, спеціалізації, вже наявної освіти тощо можуть помилково вручити повістку. У цьому випадку варто повідомити про помилку.

“Для цього потрібно відразу надіслати письмову заяву в ТЦК та СП на відстрочку від мобілізації. До заяви додайте копії документів, які можуть підтвердити, що ви є студентом за денною формою у вищому навчальному закладі”, — зазначає Кравець.

Додамо, у Верховній Раді готують законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Згідно з ним, військовослужбовці, які повернулися з полону, матимуть додаткову оплачувану відпустку.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *