Прогноз ринку: кіберстрахування продовжить зростати у 2024 році

Прогноз ринку: кіберстрахування продовжить зростати у 2024 році

Глобальний ринок кіберстрахування очікує ще один рік зростання у 2024 році, але експерти попереджають про збільшення ризиків, йдеться у дослідженні Insurance Risk Monitor актуарної консалтингової компанії OAC.

Після рекордного зростання у 2023 році, коли глобальні обсяги кіберстрахування стрімко зросли, подібна тенденція також очікується і в 2024 році. Це зростання пояснюється як глибшим проникненням у сектори бізнесу, так і поглинанням галузями, що розвиваються. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Форіншурер».

Розмір глобального ринку кіберстрахування може сягнути 50 мільярдів доларів до 2030 року, хоча реалізація цього потенціалу пов’язана з трьома ключовими факторами: розподілом, управлінням ризиками та залученням капіталу.

Згідно з даними страхового брокера Howden, після значної корекції ринку страхування кіберризиків внаслідок стрімкого зростання претензій щодо програм-вимагачів у 2020 і 2021 роках, минулого року умови почали стабілізуватися, оскільки активність послабилася, а більш надійні засоби контролю ризиків стримали або пом’якшили атаки.

Однак, незважаючи на те, що рейтингове середовище залишається в основному прибутковим, експерти застерігають, що ризик зниження ринку значно зріс. Фактори, що сприяють цьому ризику, включають використання штучного інтелекту кіберзлочинцями, підвищені загрози атак, спонсорованих державою, і розповсюдження ризику через взаємопов’язані пристрої. Про це зазначав Форіншурер у звіті щодо нових трендів у страхуванні.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Незважаючи на загострення конкуренції на страховому ринку, тарифи вважаються достатніми для отримання прибутку страховиками від андеррайтингу. Примітно, що нещодавні виключення з договорів страхування щодо підтримуваних державою кібератак на окремі кіберризики спонукали компанії шукати страхове покриття в іншому місці. Тим не менш, ця зміна суттєво не зменшила обсяг страхових премій через зростання тарифів.

Кіберстрахування залишається привабливим ринком для існуючих компаній і нових капіталів, і є хороші можливості для зростання та прибутку від андеррайтингу.

Взаємодія зі страхувальниками, власниками страхового покриття та цедентами є ключем до забезпечення високої ефективності андеррайтингу. Страхувальники та цеденти все частіше звертаються до своїх страхових партнерів за досвідом і порадами, перш за все, щодо зменшення кіберризиків. Спільна робота зазвичай приносить дивіденди, оскільки вона може сприяти покращенню досвіду розгляду претензій і розміру тарифів, оскільки страхувальники цінують послуги з доданою вартістю, вважають аналітики.

Актуарії та ризик-менеджери відіграють важливу роль у нинішньому середовищі, яке швидко змінюється. Історичний досвід, ймовірно, потребуватиме коригування, щоб відобразити зміни в загальному середовищі ризику, умовах страхового покриття та поєднанні секторів у міру розвитку цього виду страхування.

Ризик-менеджери мають унікальну можливість допомогти страховикам зрозуміти ризик зниження доходів та причини накопичення збитків у всьому кіберпортфелі. Для кіберстрахування з’явилися різні моделі постачальників аналітики, але вони все ще знаходяться на стадії зародження і ще не досягли такої зрілості, як моделі стихійних лих.

Аналіз сценаріїв і глибоке актуарне занурення є, мабуть, найкращими інструментами, доступними на даний момент для справжнього розуміння ризиків, вважають актуарії OAC.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *