Призупинення консульських послуг: посол України в Польщі називає це тимчасовим та невідкладним кроком
Посол України в Польщі Василь Зварич прокоментував ситуацію з призупиненням консульських послуг чоловікам від 18 років. Зокрема, в інтерв’ю проєкту Sestry він зазначив, що це був вимушений крок — тимчасово призупинити приймання заявок, щоб вони не накопичувались.
“Нам потрібно трохи часу, щоб технічно підготуватися до того, як 18 травня запрацює закон про мобілізацію, щоб підтягнути всі алгоритми взаємодії міжвідомчих інформаційних систем, бо прийняття і опрацювання заявок відбувається в електронному режимі. Міністерства повинні відпрацювати цей алгоритм — і ми все відновимо дуже швидко”, – сказав посол, уточнивши, що зараз йде підготовка до “технічно правильної формули” опрацювання таких заявок в майбутньому. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».
Водночас він зауважив, що всі заявки, які були подані до 23 квітня до консульських установ, у тому числі на отримання паспорта, опрацьовуються і паспорти будуть видані.
“Варто сказати, що видача оформлених паспортів в консульських установах не припинялась. Щоб тут не було спекуляцій навколо цього. По-друге, треба чітко розрізняти консульські установи від філій ДП “Документ”, яке підпорядковане безпосередньо Державній міграційній службі України і жодного відношення до консульських установ чи до МЗС не має. Тому, коли показують черги незадоволених громадян, це не біля консульських установ, це у цих філіях ДП “Документ”. У нас, на щастя, жодного ажіотажу не було”, – запевнив Зварич.
Він зазначив, що тимчасово призупинили лише прийняття заявок від чоловіків призовного віку. “Але якщо громадянин України потрапляє в якусь халепу і потребує консульської підтримки, то, звісно, таку допомогу ми надаємо, незалежно від того, цей чоловік призовного віку чи ні”, – зауважив дипломат.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
За словами Зварича, після 18 травня заявки будуть прийматись у всіх категорій чоловіків. “Але, очевидно, будуть якісь додаткові вимоги, які заявник, згідно із законом, повинен виконати, щоб отримати відповідну консульську послугу. Закон України єдиний для всіх — і для чоловіків, які проживають в Україні, і для тих громадян України, які проживають за кордоном. Звичайно, в кожному випадку є свої винятки, які чітко передбачені законом. Але передусім тут йдеться про те, щоб кожен громадянин України, чоловік призовного віку, мав можливість верифікувати свої дані в реєстрах військовозобов’язаних. Зараз, власне, створюється такий механізм, щоб кожен громадянин, який проживає за кордоном, мав можливість зробити це онлайн, без необхідності їхати для цього в Україну”, – сказав Зварич.
Він додав, що станом на сьогодні не має точної цифри, скільки українських чоловіків призовного віку перебуває за кордоном, але актуалізовані дані в реєстрах дозволять це встановити.
Також Зварич сказав, що Україна не зверталась за допомогою до країн-союзників у питанні допомоги з поверненням наших громадян.
“Ми офіційно не звертались ані до польської сторони, ані до будь-кого з партнерів, щоб якимось чином нам сприяли, допомагали у питанні повернення наших громадян в Україну. Бо це дійсно дуже особливе питання”, – повідомив він.
Посол запевнив, що українців-студентів, які зараз навчаються у Польщі і підпадають у категорію віку 18+, не мобілізуватимуть.
“У нас студенти не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, ніхто їх не змусить припинити навчання за кордоном тільки тому, що вступив у дію закон про мобілізацію”, – сказав Зварич.
Призупинення консульських послуг для українців за кордоном
23 квітня з’явились повідомленні, що українським чоловікам призовного віку стали недоступними консульські послуги за кордоном.
Згодом очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба в мережі X прокоментував цю інформацію, зазначивши, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Крім того, український уряд ухвалив рішення, згідно з яким отримати паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон військовозобов’язані чоловіки 18-60 років зможуть тільки на території України.
Згодом у МЗС заявили, що рішення Кабміну стосуються документів, які оформлюються ДМС України за заявами, отриманими ДП “Документ”. Однак в постанові Кабміну моситься, що пересилання паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється. Зараз паспорти виготовляються тільки в Україні.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!