Психіатричні огляди осіб будуть проводитися залежно від їх видів діяльності

Психіатричні огляди осіб будуть проводитися залежно від їх видів діяльності

Деякі категорії осіб для виконання окремих видів діяльності мають періодично — що 12 місяців — проходити психіатричний огляд. Це часом ускладнює виконання професійних обовʼязків та спричиняє порушення виробничого процесу, особливо під час війни.

Міністерство охорони здоровʼя переглянуло вимоги та визначило диференційний підхід щодо строків проходження періодичного психіатричного огляду осіб залежно від виду їх діяльності. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Зокрема, був затверджений перелік категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, та визначені терміни проходження ними психіатричних оглядів: попередніх, періодичних та позачергових, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.

Так, до прикладу, визначено такі строки проходження періодичного психіатричного огляду залежно від виду діяльності:

  • для працівників підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами в процесі їх виробництва, зберігання і реалізації; працівників фармацевтичних підприємств, аптечних закладів, в тому числi осіб, якi за своїми службовими обов’язками отримають (чи мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорів — раз на рік;
  • для працівників, зайнятих на підприємствах атомної енергетики та атомної промисловості; для членів екіпажу морських суден та суден внутрішнього плавання — раз на два роки;
  • для працівників, які для виконання своїх професійних завдань і обов’язків або діяльності повинні мати дозвіл на право придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, зокрема мисливської, газової та травматичної, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів — раз на три роки;
  • для медичних працівників закладів охорони здоров’я; працівників закладів освіти та ІРЦ; водіїв транспортних засобів, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів — раз на п’ять років.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Визначені наказом терміни проходження оглядів для інших категорій осіб можна переглянути за посиланням — https://moz.gov.ua/uploads/10/53810-dn_139_26012024_dod_1.pdf

Також зазначимо, що попереднiй психiатричний огляд проводиться перед обранням особи на посаду чи прийняттям (призначенням) на роботу чи службу або перед початком виконання окремих видiв дiяльностi (робiт, професiй, служби) з особливими вимогами до стану психiчного здоров’я.

Позачерговий психіатричний огляд проводиться на вимогу роботодавця чи пiдприємства, установи або органiзацiї, що уповноважило, найняло чи призначило особу на виконання нею окремих видiв дiяльностi у випадку виникнення психічного розладу в проміжок часу між оглядами, — за наявності згоди особи.

Також згідно зі змінами, передбаченими наказом, строк дії форми первинної облікової документації № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №__» становить один рік з дати проведення огляду. При цьому на вимогу особи, яка пройшла огляд, протягом строку дії виданої їй форми первинної облікової документації № 100-2/о видається нова довідка з позначкою «дублікат».

*Наказ «Про затвердження Переліку категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, та Змін до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2024 року за № 235/41580.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *