Рішення Верховного суду Великобританії: ШІ відмовлено у статусі винахідника

Рішення Верховного суду Великобританії: ШІ відмовлено у статусі винахідника

Верховний суд Великої Британії залишив у силі рішення, які відхилили намір дозволити ШІ бути винахідником у заявці на патент. Доктор Стівен Талер намагався, щоб його штучний інтелект на ім’я Дабус визнали винахідником контейнера для їжі та проблискового маяка.

Однак у 2019 році Офіс інтелектуальної власності (IPO) відхилив його заявку на тій підставі, що винахідником може бути названа лише особа. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Я і Закон».

Високий суд і апеляційний суд погодилися з цим. Судді не вирішували питання про те, чи Дабус винайшов контейнер, а лише про те, хто може бути зареєстрований як винахідник.

Доктор Талер, який вважає Dabus «свідомою та чуттєвою формою машинного інтелекту», сказав BBC : «Звичайно, я відчуваю розчарування цим рішенням, яке підкреслює постійне зіткнення між людським і машинним інтелектом».

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

У IPO заявили, що «уряд, незважаючи на це, триматиме цю галузь законодавства під контролем, щоб гарантувати, що патентна система Великобританії підтримує інновації ШІ та використання ШІ у Великобританії».

Раджвіндер Джагдев, представник фірми з питань інтелектуальної власності Powell Gilbert, сказав: «Рішення не забороняє особі використовувати штучний інтелект для розробки винаходу — у такому випадку можна було б подати заявку на патент, за умови, що ця особа ідентифікована як винахідник.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *