Що таке тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, його термін дії та що робити у разі втрати

Що таке тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, його термін дії та що робити у разі втрати

Міністерство оборони України у 2017 році запровадило новий вид військово-облікового документа — тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Що це, як отримати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, який термін його дії та що робити у разі втрати документа — читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Що таке тимчасове посвідчення військовозобов’язаного

Юрист та адвокат Ростислав Кравець розповів, що за правилами військового обліку в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60 років повинен мати військово-обліковий документ. Таким документом є військовий квиток, проте замість нього може видаватися тимчасове посвідчення. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Факти ICTV».

Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного — це документ, який посвідчує військовозобов’язану особу, що перебуває у запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського й старшинського складу. Також визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.

Бланки тимчасових посвідчень виготовляються самостійно міськими, районними чи військовими комісаріатами, підрозділами Служби зовнішньої розвідки України, відповідними органами Служби безпеки України.

Згідно з Наказом Міністерства оборони України №610 від 21.11.2017 року тимчасове посвідчення військовозобов’язаної особи повинно виготовлятися з цупкого паперу, мати розмір 145 х 210 мм і містити наступну інформацію:

 • номер посвідчення;
 • фотокартку розміром 35 х 45 мм;
 • ПІБ військовозобов’язаної особи;
 • військове звання;
 • профіль;
 • склад;
 • категорію;
 • військово-облікову спеціальність;
 • причину видачі тимчасового посвідчення;
 • придатність проходження військової служби за станом здоров’я;
 • зарахування у запас;
 • необхідність у повторному медичному огляді.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

На зворотному боці зазначаються: дата видачі, особливі відмітки, дані антропометричних вимірів, відмітки про військовий облік, підпис військового комісара. Документ завіряється печаткою та підписом власника про ознайомлення з правилами військового обліку.

Що таке тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, його термін дії та що робити у разі втрати

Тимчасове посвідчення видається військовозобов’язаним, які:

 • втратили військові квитки;
 • не проходили військову службу;
 • не проходили навчальні збори та не мають військово-облікової спеціальності;
 • взяті на військовий облік військовозобов’язаних та яким надані первинні військові звання офіцерського складу запасу (до надходження їх особових справ);
 • прибули з місць позбавлення волі;
 • військовозобов’язаним-жінкам;
 • особам, що визнані призовними комісіями непридатними до військової служби або обмежено придатними у воєнний час за станом здоров’я.

Як отримати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного

Видача, як і вилучення, тимчасових посвідчень проводиться лише у порядку, встановленому для військових квитків, що визначено Міністерством оборони України, Службою зовнішньої розвідки України та Службою безпеки України для військовозобов’язаних, які там стоять на обліку.

Отже, в Україні військовий облік проводиться за місцем проживання. Його здійснюють територіальні центри комплектування і соціальної підтримки.

За словами адвоката, саме ТЦК ставлять на військовий облік чоловіків і видають військово-облікові документи. Замінити тимчасове посвідчення чи відновити втрачене також можна лише в ТЦК.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Реєстрація вказаного документу здійснюється у діловодстві за книгами обліку вихідних документів.

Термін дії тимчасового посвідчення військовозобов’язаного

Термін дії тимчасового посвідчення військовозобов’язаного у затвердженій його формі та порядку про нього — не прописаний. Як і військовий квиток, він так само посвідчує військовозобов’язану особу. Заміняти його потрібно в разі псування, втрати або якщо вже не лишилося місця, щоб вносити інформацію.

Що робити у випадку втрати тимчасового посвідчення

За зберігання своїх військово-облікових документів відповідають самі військовозобов’язані, призовники та резервісти. За втрату чи псування документа передбачений штраф, розмір якого становить від 850 до 1 700 грн. За повторну втрату документів протягом року або в особливий період передбачений штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *